Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Wiata

  Na razie sam dach , bo na betony nie ma czasu , do skończenia zostało wyprowadzić kury do innego pomieszczenia i odgrodzić je , rozebrać kurnik , zrobić studzienkę , wybrać ziemię i plac pod wiatą aż do końca ogrodzenia za mną na tej fotcie i do końca stodoły będzie wysypany jakimś ładnym grysyem , bo tu nie będzie dużo jeżdżenia to nie ma co się bawić z betonami , w przyszłości z przodu będzie to inaczej rozwiązane wstawi się podnoszoną bramę , a resztę obmuruje , z tyłu i z boku z czasem przewidywane ściany .

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  jakie wymiary i koszt

   

  koszt koło 12 tyś brutto , oczywista +/- , 9x12m , wys na wjeździe to 4,5 m 

  Brałeś zezwolenie?

  pewnie , jest pozwolenie i plan .

  Stal cała nowa? Robiła firma czy made in stodoła? Właśnie coś takiego musimy dostawić do stodoły, tylko u nas zmieści się 8x12. Wjazd ze szczytu ma 12m?

  tak stal nowa z wyjątkiem tego słupa z lewej - jest to rura , po której slizgali sie strażacy u taty w pracy , remontowali garaże to rura została , a później znalazła sie u nas . Pozostałe trzy słupy to połączone ze sobą szyny. Wszystko - czyli spawanie słupów , ich stawianie , spawanie przęseł , łat robił mój tato , ja jedynie malowałem , wszystko ustawiliśmy sami cyklopem , a ze skrzyń do ziemniaków zrobione były rusztowania , co widać . Malowane podkładem i lakierem szary firmy Aspen , malowane pędzlem .Łaty spawane do przęseł z ustawionego na czeszce rusztowania z 12 skrzyń 

  Jeszcze trzeba ją przykręcić do ściany chlewni . 

  Blachę położyła znajoma firma w praktycznie chwilę . Tak ze szczytu 12 m .

  Czyli stąd ten niski koszt, jak większość sami zrobiliście. U nas wchodzi w grę tylko wynajęty spawacz, bo nikt u mnie nie spawa profesjonalnie ;)

  u nas też nikt nie spawa profesjonalnie , 20 letnia spawarka , początkowo z barku czasu miały być kupione nowe przęsła , ale jak powiedzieli cenę to czas się znalazł , gdyby samemu kładł blachę wyszło by jeszcze taniej .

  A ile powiedzieli Wam za nowe kratownice? U nas jeszcze musiałby być większy spad. Jakie wymiary mają profile kratownicy i te dwuteowniki?

  kratownice mówili jakieś 12 tyś chyba netto , ale nie jestem pewien dokładnie . Jak dla mnie ten spad trochę mały , ale z drugiej strony poszło by dużo więcej stali , a od zachodu i tak ściana jest , wiec troche zatrzyma .Wymiary to muszę tatę pytać , odpiszę później .