Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Paliwo ON

  Tagi: paliwo, ropa, on, opał

  Paliwo nr 1 - z lokalnej stacji paliw działającej od około roku.
  Paliwo nr 2 - z lokalnej stacji Orlen.

  Ostatnio zakupiłem paliwo nr 1 do swoich ciągników. Dużo czasu nie upłynęło może 1mh w C330 i zatarła się pompa. W Agroluxie zaczął się zacinać elektrozawór od gaszenia (odbarwiony olej opałowy ???). Dzisiaj szybko przywiozłem paliwa z Orlenu bo miałem trochę roboty i wlałem do Agroluxa. Po 2 godzinach pracy na szczęście jak narazie wszystko wróciło do normy. Ale remont pompy w C330 będę zmuszony zrobić chociaż robiłem go 4 lata temu. Do tej pory z stacją nr 1 nie było problemów, ale chyba złapali klientów i teraz mają ich w 4 literach. Ale jak zrobię analizę paliwa i wyjdą machloje to ...

  Ile może kosztować analiza paliwa ???

  Inne obrazki użytkownika

  61 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Mozesz zgłosić to na policje i prokuratura się tym zajmie, bo sam nic raczej nie zdziałasz. Znam taką sytuacje z nie dalekiej miejscowości :)

  Kosztuje bodajze 800zł, znajomy miał podobny i w badaniach wyszło olej opałowy z rozpuszczalnikiem :)

  To paliwo nr 1 robione jest z oleju bazowego typu ''lux'' + rozpuszczalnik K 1 + dodatki cetanowe i td i pt dużo by pisać wszelkie normy spełnia ... nr 2 typowy ''letni'' orlen dużo estru.

  jeśli są dobrze przygotowani to mają adwokatów i potrafią jeszcze wszystko obrócić przeciwko tobie
  Zgłoś to inspekcji, bo sam niewiele zdziałasz. Jeszcze nie widziałem przezroczystego ON. Były żó£te i pochodne jak ten i zielenie z odcieniem niebieskiego, ale nie taki jak nr 1.
  Profil usunięty
  lip 07 2015 07:51

  Najlepiej zatankuj do baniaka 5 l żeby upewnić się, że jeszcze mają to paliwo i zgłoś to niech ich skontrolują.

  Ja też ostatnio kupiłem ON 10L i też coś takie blade było zawsze jak jałem do baku to się barwiło na lekki fioletowy podczas lania do baku. Ale w baku było jeszcze paliwa sporo to ja nie odczułem niczego ale ostatni raz tam kupiłem jakiekolwiek paliwo. 

  taki kolor ma rosneft w zimie :) 

  Wniosek z tego taki, że lepiej na stacjach tego typu nie kupować mimo niższej ceny od Orlenu, Statoila, Luk Oila, Lotosa, Shella itd.;.

  U mnie też tylko na orlenie się tankuje,Stacja trochę odcięta od świata przez obwodnicę to ceny niższe ewentualnie olkop na. wiosnę. Na krzakach nie tankuje bo się trafi chrzczone. Białego on też jeszcze nie widziałem a ta paliwo naprawdę musi być badziew jak 30 załatwiło