Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  New Holland 8050 Clayson

  Tagi: new holland, new holland 8050, clayson, 8050 clayson

  Myjemy

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Mycie skraca życie :P Nie boisz się o łożyska ??? u nas gościu myje kombajn przed zimą :D potem wiaderko łożysk wymienia ;)

  A u nas gościu nie umył to szczury pogryzły mu elektronikę w kombajnie i wydał coś ponad 60tys wolę te łożyska wymieniać niż wszystkie gumy i kable :D , a za foto 5 :D

  To co mu zjadły? wszystkie czujniki sterowniki, wyświetlacze i konsole? Jak słyszę takie opowieści dziwnej treści to mnie trzepie.
  Profil usunięty
  lip 04 2015 17:44
  ja również odradzam, ojciec umył ten sam model New Holland 8050 i sprzęgło sie zjepsuło. :-) lepiej przedmuchać porządnym kompresorem bądź jak już ktoś się upiera to lekko przemyć można :)
  Profil usunięty
  lip 04 2015 17:47
  a za żółtego bydlaka 5 leci :) super sprzęt :) wiem, bo mam :)

  Ja też jestem zwolennikiem umycia kombajnu przed sezonem. Podkreślam: przed sezonem. Przecież odsłaniamy wtedy wszystkie zakamarki, na których mieszczą się plewy przyklejone olejem, których w żaden sposób nie wydmuchnie się kompresorem. A taka kupka w połączeniu z np. zagrzanym łożyskiem może spowodować niezły pożar. Poza tym, pozwala to na szybszą diagnozę w przypadku występowania jakichkolwiek wycieków, lub luzów. Szczerze? Wolę zainwestować parę groszy w wymianę kilku łożysk w trakcie pracy, niż później pluć sobie w brodę. Ktoś przecież po coś te "Karcher'y" wprowadził do rolnictwa ;)

  EDIT:

  A to, że trzeba uważać na łożyska - przecież przed sezonem powinno się przesmarować wszystkie punkty smarne, czyż nie? :)

  jak wyżej myjesz przed sezonem potem nasmarownie wszytskieog żeby ewentualna wode wyprzeć z łożysk ale w sumie też można uwważać i nie przeć karcherem w łozyska!

  panowie po kilku godzinach smarowanie i uruchomienie, nie ma możliwości że zostanie gdzieś woda  ;)