Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Sianokiszonka w belach

  Tagi: bele sianokiszonka sterta

  Akcja "doświadczalna"

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ciekawe jak się będzie przechowywać.

  Ktoś zmarnował dużo zielonki...

  Duże kostki ułożyć ciasno i szczelnie okryć to ok ale tu to dużo powietrza zostało....

  Kolego andrzej2110 w tamtym roku tak robiłem 30 bel i mialem dosłownie 4 taczki odpadu z 30 bel to chyba nie dużo biorąc pod uwagę koszt folii. Dlatego doswiadczalna jest w cudzysłowie :) poczekajmy na efekty za jakoes 3 m-ce bo wtedy otworze.

  obawiam się podobnie jak @andrzej2110, że będzie sporo odpadów, jak już się bawisz w ten sposób to mogłeś dobrze przysypać brzegi folii ziemią i wypompować powietrze np. szambiarką ;)

  Znam gościa który tak robi ale układa duże kostki i wychodzi super
  Kolego brzegi sa obsypane ziemia a powietrze odciągałem dlatego folia sie marszczy. Wiesz idealnie się nie da.w tym roku wyrzucilem 7 bel owijanych pojedynczo bo w stertę z takich bed myszy zagoscily i folie pociely. Wiec nie ma idealnego sposobu. A jak juz maja byc straty to koszty do minimum trzeba sciagnac:)

  pleśń !!!!

   

  Jak test .ja bym zrobił troszkę inaczej wykopał dół tak do połowy beli pościelił folię i ułożył bele i przekrył folią i obsypał to ziemią belki bym ułożył w szeregu folia 6m szeroka by starczyła czekam na opinię eksperta w tej dziedzinie .

  Koledzy za 3 tyg otwieramy. Zobaczymy co z tego wynikło, powinno być ok, i czas na przemyślenia refleksje i udoskonalenia metody. Napewno będą fotki po otwarciu.

  Oto efekty oczekiwań na testową kiszonkę :P nie zrażajcie sie jaśniejszą belą, suchsze siano było i dlatego. Zaręczam że pleśni mniej jak w pryzmie