Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Nk technic

  Tagi: rzepak

  Obecne upały pomogą mu szybko dojść. Desekować czy czekać na koniec żniw i zbierać bez oprysku ?

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Czekac.

  obejrzałem kilka twoich filmików i mam parę pytań. Czy łatwo było się przesiąść z siewnika 4 m na 3? Opryskiwacz jaka belka, ile litrów, czy ma GPS, oraz końcówki do RSM to ALBUZ 7 otworowe, otwory skierowane bezpośrednio w dół? Jeśli tak to na jakiej wysokości nad ziemią trzymasz belkę aby nie było efektu zebry? Bo u mnie w tym roku był delikatny efekt zebry, trzymałem ALBUZY na wysokości nad zbożem około 80cm bo wyżej strasznie mi zwiewało na boki.

  Mam kontakt na rzepak i będę czekał.
  Pryskaj bo w sciezkach bedzie zielony. W ubieglym roku sie nauczylismy i w tym juz pryskamy. Co z tego że go nie pognieciesz na przejazdach podczas desekacji jak i tak tam wilgoci nabierzesz podczas zbioru albo dużo zostanie nieskoszonego jak u nas w ub roku bo poprostu wtedy nawet tam kwitł..
  Jesli ktos nie pryska na płatek to nie warto gniesc ale jesli tak to desekowac warto bo i tak jest tam pochylony to straty mniejsze

  My zawsze desekowaliśmy, ale w tym roku spróbujemy bez. Albo się uda, albo nie, w rolnictwie niczego nie przewidzisz :) 

  W ubiegłym roku kosiłem rzepak bez desykacji 4.8 % wilgotonści a w lutym go sprzedałem z wigotonością 7.8 i kosiłem drugi w okolicy.

   

  nigdy nie pryskamy i jest zawsze dobrze , w sumie w okolicy nieliczni rolnicy desykują rzepak ,