Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  New Holland T5.95 + Pottinger Siloprofi

  Tagi: ciągnik rolniczy, traktor

  Przyczepa z pełną automatyką załadunku wyposażona w 33 noze dość wydajna maszyna ;)

  Inne obrazki użytkownika

  32 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Sporo osób w okolicy przerzuciło się na przyczepy. Ile dałeś za taką? Jaka prędkość w dobrej trawie NH wyciągnie z tą przyczepą?
  Przy dużej ilości przerzucają się ludzie z bel na pryzmę bo redukują koszta. A jak miesza paszowóz nie musi otwierać bel tylko zawinąć folie i gotowe :) a przyczepa nie jego :D

  A czym z pryzmy wybieracie trawę? Bo kolega w tym roku też przerzucił się na przyczepę i planuje pryzme otwierać dopiero we wrześniu bo ma zapas. Ale ma też dylemat co kupić do wybierania kiszonki trawy bo widełkami tego nie zrobi jak przy kukurydzy.

  mam taką szufle stolla ale myślę ze to za bardzo szarpać trzeba będzie i jest w planach wycinak strautmann na dwa miecze. ja owies zbierałem z trawą to jak z pokosu brałem to tak 14-17km/h 

  a z pokosu tak koło 10km/h. Przyczepa jeszcze nie kupiona  narazie testy ;) ale pewnie na następny rok będzie :)

  To sianokiszonka z pryzmy od beli niczym się nie różni?Oprócz mniejszych kosztów?U mnie na wsi też jedne gospodarz odkąd wybudował oborę i kupił paszowóz robi w pryzmę.A przyczepę to ma Strauttmana ale modelu nie znam :) 5 leci ;)

  Z pryzmy załaduje tyle kg ile chce a z beli trzeba by było rozwijać kolejną jak jednej by było mało, no i pryzmę jak otworzysz to trzeba cały czas brać.

  no i przede wszystkim mi na tym zależy żeby mieć jednolita pasze żeby nie było skoków mleka u krów. a bele to wiadomo jedna taka druga inna i tak to nie zabardzo jest a jeszcze bardzo sie psują sporo ubytków;)

   

  Pryzma właśnie tak jak galinek, pisze wyrównuje sianokiszonki niesamowicie, szczególnie jak masz mocno zróżnicowane pola, u mnie np. jak kiedyś robiłem w belki to przy 50 krowach co belka inna to 200-300 litrów dziennie różnicy mleka, na pryzmie żadnego problemu

  Druga sprawa szybsze wożenie i taniej zdecydowanie

  Trzecia dla tych co mają paszowóz to to że wybierasz ile chcesz, nie jak belki że idzie do wozu np. 1,5 belki i musisz rozwalać całą, po czwarte u mnie np. przy 41 nożach odstęp od noży to 3,7 cm a prasa mało która ma poniżej 7 cm, prasa krone ma teraz dwie opcje noży, jedna coś około 4 cm ale za te noże trzeba sporo dopłacić.

  Jedyny minus pryzmy jest taki, że nie zrobisz tak jak w belkach że na jakiejś działce jest trawa mała i zrobisz belki za np. tydzień, ale to akurat nie jest mocno ważne z racji takiej że jak ktoś chce wartościową paszę to i tak musi ściąć nawet jak mała trawa a będzie się kłosować bo nikt chyba badyli zbierać nie chce. Na upartego zawsze można te kilka belek zrobić później jak ktoś nie chce kosić bo trawa mała na pryzmę
  ta przyczepa krone to widac lepsza jak sieczkarnia jak na 4mm tnie :D

  ta przyczepa krone to widac lepsza jak sieczkarnia jak na 4mm tnie :D

   Mi kolega zwoził pierwszy pokos i tez ma star kronówkę HSD chyba i to ma pełny rotor i 43 noże i jak były ostre to sieczka około 5cm wychodziła  tu kolega się mykną chyba bo chciał pewnie napisać 40mm albo 4 cm ;)  no ale z tym mlekiem to taka jest prawda jak belka do d*py to mleka nie ma a tak się w pryzmie wszystko wymiesza i jest jakaś tam norma utrzymana no  i mi chodzi o ten paszo wóz. :)