Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zsyp do zboża

  Tagi: zsyp, wóz, przyczepa

  DSC03436.JPG

  Miało być troszkę inaczej ale koniec końców wyszło to co na fotce ;) Jestem zadowolony bo chodzi leciutko i nic się nie zacina ;)

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Sam wymyśliłeś czy gdzieś podpatrzyles?. Fajne.

  Od razu zespawał dźwigienki z tym prętem gwintowanym, będziesz miał spokój, bo znając życie, zawsze w potrzebie nakrętki się poluzują ;)

  @Withanight

   

  Jeśli chodzi o zasadę działania to patrzyłem jak to jest rozwiązane w innych przyczepach ale już samo wykonanie to zlepek różnych rozwiązań ;) Wymiary dźwigienek itp. pasowałem metodą prób i błędów ;) Kilka przeróbek i modyfikacji trzeba było wprowadzić ale było warto ;)

   

  @Kris14

   

  Wszystko będzie zespawane ;) Nakrętkami można było fajnie ustawiać wychylenie dźwigienek. Teraz mam to już wszystko ogarnięte i będzie je można zespawać ;)

  lepiej jak bys to w podłodze zrobił ... no ale i tak 5 za pomysł :)

  @jacek-c-330 W podłodze nie zrobi bo nie zmieści się dmuchawa pod spód. 

   

  Wygląda bardzo fajne :)

  Witaj. Jeżeli miał byś zapotrzebowanie na jakieś elementy metalowe to zapraszam do kontaktu. Mogę dorobić zrobić nowe

  mam kilka pytań, posiadam przyczepę tylko  z wywrotem na bok, przyczepa o wys. 1 burty. Chciałem w  tym roku zrobić zsyp w bocznej borcie i zsypywać zboże do bigbagów. Widziałem wiele kombinacji w galerii, tylko nie wiem jak to się będzie miało przy zsypywaniu do big bagów. Mógłbyś coś doradzić?

   

  Pozdrawiam

  Nie będzie żadnego problemu z sypaniem do BigBagów, jeżeli oczywiście będą niższe niż przyczepa i do zsypu dorobisz rynne, żebyś bez problemu dostał do bb