Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ogórek gruntowy Śremski

  Tagi: ogórek, gruntowy, śremski, ogórek gruntowy

  Wskażcie mi proszę alternatywę dla ogórka gruntowego Śremskiego. Odmiana powinna być plenna i tak jak śremski dobra do kwaszenia i na konserwy. Kolor ogórka jasno zielony. Mogą mieć duże brodawki tak jak wspomniana przeze mnie odmiana. I co najważniejsze odmiana musi być znacznie odporniejsza na mącznika bo Śremski jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju patogeny i uszkodzenia. Śremski po trzech zabiegach ochronnych jest po trzecim zbiorze i już widać pierwsze stadium mączniaka, mimo że pogoda nie sprzyja rozwojowi choroby.
  Pozdrawiam i liczę na pomoc.

  Inne obrazki użytkownika

  6 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Ja 3 zabiegi zrobiłem i jeszcze zbiorów nie miałem a ciagle cos sie dzieje byle tylko deszcz popada i ciepło sie zrobi odrazu maczniak jest

  a jest sens bać się ciemniejszych odmian ? U mnie ojciec też płakał że jak przejdziemy na sonate to będzie problem z kolorem i ze zbytem ale po dwóch sezonach mogę stwierdzić że to typowy mit .,..

  Sprzedaje tylko w detalu i ludzie domagają się jasnego. Od kilkunastu lat w gospodarstwie jest jasny ogórek i widzę po konkurencji, że ciemnego ogórka nie kupują nawet po niższej cenie. To tak jak z ziemniakami, w moim rejonie tylko i wyłącznie żółty miąższ. Białego albo czerwonego ziemniaka nie sprzedasz nawet po niższej cenie. 

  może śremianin

   

  Miałem kilka lat temu i nie przypadł mi do gustu. Tak jak i nowy śremski.

  holenderskie odmiany nie wszystkoe mają ciemny kolor, ale ja to bym chcial żeby ktoś sprawdzoną odmianę podał :)
  Mam jeszcze Atomica i Octopusa, ale jeszcze trochę minie zanim zacznę zbiory

  Ja mam sonatę, zrobię fotki i Ci podeślę. Jak na razie na hurcie idzie od ręki, bo ładny zielony z białą smugą.