Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Buraki pastewne

  Tagi: buraki, pastewne

  Czekają na deszcz. Na górce gdzie lżejsza ziemia przypalił je oprysk.
  http://pokazywarka.pl/pca9jd/

  Inne obrazki użytkownika

  30 Komentarzy podziel się zdjęciem


  no tak pastewne są wrażliwe,

  Opłaca ci się je siać?

  No czymś krowy trzeba karmić :P

  No nie wiem nie lepsza kukurydza na kiszonkę i przy kukurydzy mniej roboty.

  Może i lepsza, ale droższa a czy mniej roboty to bym nie powiedział, zbierze raz dwa ale potem w zimę to zadawać to już nie tak lekko..

  Ja zamiast buraków ukierunkowałbym się na zielonki z lucerny czy choćby z samych traw w baloty w foli przy małej produkcji najwygodniejszy sposób prase masz więc to tylko kwestia owijarki

  Może nie byłby to zły pomysł ale teraz to już po ptakach, rok dwa i pewnie zlikwidujemy bydło.

  Kończysz z produkcją z powodu niskiej opłacalności?Ani pól nie Będziesz uprawiał?A co do tych buraków też bym chyba wolał tak jak Landfarmer pisze :)

  Z braku opłacalności to jeden powód, a po drugie nie chcę sobie życia marnować, krowy to jednak uwiązanie, dzień w dzień to samo z rana trzeba wstawać i to za jakie pieniądze <_<. Byki może mniej roboty ale też jednak trzeba przy tym chodzić, paszy narobić, itp. Ziemię pewnie będę uprawiał jako hobby, bo wiadomo że z tylu ha co mam to się nie utrzymam. ;)

  E to szkoda że taki młody i już nie widzi w tym przyszłości...Jak by była cena dobra i jeszcze żeby było na 100% pewne że będzie ona cały czas na wysokim poziomie to można i planować rozwój i wiązać z tym przyszłość.A tak to cena niepewna i jeszcze choroby różnego typu padnięcia itd. i robić za darmo ;[ Miejmy nadzieję że kiedyś to się zmieni...