Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Trawa

  Tagi: trawa, łąka

  II pokos marnie się zapowiada, w czerwcu spadło może z 5 l wody/m2. Pod koniec tygodnia zaczynamy koszenie, bo nie ma na co czekać, do następnej środy zapowiadają powyżej 30 stopni.
  Tak wygląda trawa, gdzie jest lżejsza ziemia: http://pokazywarka.pl/6ptuhj/

  Inne obrazki użytkownika

  15 Komentarzy podziel się zdjęciem


  No u mnie na polnej łące to trochę odrosło dla krów na wypas ale na szczęście większości łąk mam na torfach i dlatego potraw po nawozie ładnie i szybko odrasta a widzę że ty nie masz łąk na torfach.

  U mnie pierwszy pokos skończyliśmy na początku czerwca to trawa do tej pory mało gdzie odbiła. Jeśli takdalej będzie to u mnie II pokosu nie będzie.

  Ja kosiłem 30 maja i tu gdzie się rzuciło sianej trawy to już jest spora a tu gdzie typowo stara trawa to jak i 1 pokosu tak i 2 mało urosło ale nie mam co narzekać niedługo trzeba kosić :)

  jest jakiś sens to ciąć?

  I ukosisz 2 bale z hektara? jak ją skosisz, i nie popada deszcz to jeszcze bardziej będzie ją wypalało od upałów...

  poczekaj do 20 sierpnia to cos urosnie

  jest jakiś sens to ciąć?

  A co mam z tym zrobić? Zaorać? Kłosi się i trzeba ciąć, @up hehe 20 sierpnia dobre, raz żeby się wykłosiła i ją przypaliło i krowy nie chciałaby jeść, a dwa to bydło też trzeba gdzieś wypuścić a w sierpniu trawy wolno odrastają..

  I ukosisz 2 bale z hektara? jak ją skosisz, i nie popada deszcz to jeszcze bardziej będzie ją wypalało od upałów...

  No bez przesady trochę więcej belek będzie, na zdjęciu się wydaje taka niska, ale wgłąb pola jest ciut większa no i gęsta, myślę że z 8 belek by było z tego pola, a przy takiej suszy dobre i to

  ja też jutro ruszam z II pokosem bo do końca wypali i nic nie będzie .z takiego kawałka  jak będzie susza to i te 2 bele będą na wagę złota . a jeśli 8 to już sporo jest do skarmienia w zależności ile komu idzie bel 

  Ja za dwa tygodnie planuję ruszyć z II pokosem, trochę popadało teraz, to może trochę podskoczy :) 

  Ja zebrałem ostatnio 4 bele z hektara :D I też była dosyć gęsta ale niska :)