Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Stodoła

  Przeróbka stodoły na bukaciarnie.

  Inne obrazki użytkownika

  11 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Na ile sztuk będzie? Bedą chodzić luzem czy na uwięzi? Dach jak będziesz zabezpieczał?

  w tym boksie powinno 12 dużych luzem się zmieścić. na dach muszą byki zarobić. na razie zostanie jak jest a potem albo blacha z fizeliną albo płyta obornicka.

  te murowanie to sam robiles?a jak usuwac obornik bedziesz?

  teściu murarz na emeryturze muruje. obornik od tej strony będę wybierał.
  Jak będzie tu zadawana pasza? Dużo masz wszystkich sztuk?
  po drugiej stronie dobudujemy stół paszowy na całej długości stodoły. żywienie więc tylko TMR bo inaczej się pozabijają.
  raczej zapomnij o blasze z fizeliną nad zwierzaki, nad maszyny jest ok, ale tu za dużo pary może być; cieplej na pewno nie będzie jak z tą dachówką (?)
  No więc tego się boje że para zniszczy konstrukcję. A płyta obirnicka uchroni drewnianą konstrukcję przed zgniciem? Ma ktoś tak zrobione?

  ja mam już ze 20 lat zrobioną oborę  w stodole podobnie jak ty na 2 klepiskach na raty (tzn drugie za 2 lata było ) to jedna strona ściany z pustaków obok belek (belki na zewnątrz) a druga z suporeksa murowne jak mur pruski , oba ze strychem to belki czuć jak się ruszy że zwierzchu spróchniałe ale za to że za szczelnie było. raz mam lepszą wentylację no i ciekawostka nad drzwiami belka spróchniała a boczne nie (od futryny) bo tam zawsze szczelina była i wentylacja . Jak zostawisz tak jak teraz to nic się nie stanie jedynie jakiś wyciąg by się przydał na szczycie ciepłe gazy żeby uleciały

  ten obornik to widlami> jak niby tam wjedziesz?