Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Sanok D-35

  Panowie jak najlepiej wzmocnić środkiem nadstawki, żeby się nie rozchodziły? Oczywiście łańcuch będzie. Tato chce dać na samym środku pionowo Teownik, a po bokach płaskownik, po zewnętrznej stronie. Macie jakis lepszy pomysł?

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  jaką farbą malowałeś burty?

  Plaskownik z obu stron skrócone razem przez dechę i zachodzące na burtę z 10 cm.

  Ja przybiłem deskę,tylko mam połowę mniejsze

  Zrób jak twój tata mówi i będzie bardzo dobrze :) 

   

  5 daję.

  Jakiej wysokości są te nadstawki?Ja bym wykorzystał te poprzeczki na burtach i do nich przykręcić np.jakiś grubszy płaskownik z  jednej i z drugiej strony Jakiej grubości są deski? Pewnie trochę węższe jak burty?  Ja to mam tak zrobione http://www.agrofoto....-koszenie-owsa/ nie są w ogóle przykręcone do burt tylko płaskowniki są przykręcone do desek i nic się nie dzieje..nic się nie rozpycha i nie trzeba żadnego łańcucha ;) Ty masz większą przyczepę więc bym to poprzykręcał jeszcze do burt i jak już robić to na takiej długości pasowało by pewnie dać w dwóch miejscach a jeszcze lepiej w trzech tak jak są te poprzeczki ;) 

  Prorok o tym samym mówimy, jednak ja bym nie przykrecal bo jak tu później burtę otworzyć?:). Nie wiadomo jak będzie opróżniana, być może burty nie będą otwierane do wysypu, wtedy bym przykrecał. Najlepiej przód i tył na stałe na narożnikach większe kątowniki na dołach długich tak jak ty masz i wszystko na "wsuwke".

  najlepszy pomysł to  zakładki z balachy a nie drewna

  Zakładki to się między strony w książkach wkłada :)
  Dzięki koledzy ;) nadstawki mają 40cm, a ich grubość to to 32mm. Miała być 40mm, ale stwierdziliśmy, że będzie ciężko zamykać. Nadstawki będą otwierane z burtą, ze względu na to, że przyczepą będę dowozil nawóz na pole.
  Co do wzmocnień zrobię tak jak mówicie, 3 płaskowniki, a na środkowym naspawam i zrobię Teownik, albo nawet ceownik.

  Ja przy zakłądkach 25cm  na srodku od wew. dałęm kawałem profila 20x40 i spokojnie wystracza.