Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Obora do przeróbki

  U Góry widać jak jest teraz a chciałbym przerobić jak jest poniżej jaki byłby tego koszt ?

  Ile trzeba mieć h pola i łąk by utrzymać 40 opasów ?

  Inne obrazki użytkownika

  9 Komentarzy podziel się zdjęciem

  siejesz 4h. żyta kosisz na wiosne robisz kiszonke i siejesz odrazu kukurydze, 10h slomy, 5h paszy do tego jak siejesz buraki to juz masz wszystko;)
  Ile masz tak wogóle pola i łąk?

  sianie żyta a potem kukurydzy to lekkie nie porozumienie bo woda z żytem wyjedzie z pola i jak ta kukurydza urośnie przerabiać to zawsze sporo złapie jak jest miejsce to robić wiatę obok obory to towar turem wywalisz i zawsze można utrzymać więcej jak 40szt na 40szt to tak średnio 5ha kukurydzy i 4 łódki wytłoków z buraka no a siana około 370 belek i z 700 bel słomy lub więcej 

  To co tu napisałeś kolego to trzeba by mieć przynajmniej 60-70 szt. żeby to skarmić, a ze słomą to już totalne nieporozumienie.. :lol:

  guciojumz to chyba podał na cały opas czyli dwa lata około

  40szt DJP -A słomę na głęboką ściółkę no i belka belce nie równa  :D lepiej mieć zapas paszy jak kłaść się samemu do koryta a z kukurydzą to jak wody niema to spora nie urośnie i czym się to nadrobi bo chyba tak dobrej paszy objętościowej jak z kukurydzy nie osiągniemy z innych roślin  ;)

  jaka cena? sam policz sobie ile czego potrzeba w jakiej cenie jest ile zrobisz sam na ile musisz najac firme i bedziesz miał odpowiedź
  mam 18 ornego i 10 h łądki :)
  Koszt przrerobki jesli zrobisz wszystko sam nie bedzie wielki, w koszty wejdzie ci material na wylewki, oczywiscie mozesz zamowic gotowy beton z gruszki i remont pojdzie ci sprawniej i bez wiekszego wysilku,do kosztow musisz tez dodac wszelkiego rodzaju materialy metalowe typu rury na drabine paszowa itp ale jeslli znajdziesz dobry material na zlomie to tez ci to tanio wyjdzie, najwazniejsze sa checi i zaangazowanie, jeszcze dojda poidla, materialy na drzwi jesli chcesz obornik wywalac turel lub czyms podobnym. Co do wyzywienia 40 opasow to na swoim areale spokojnie to osiagniesz. 8 ha kukurydzy reszta zboze, laki masz duzo wiec mozesz robic siano i sianokiszonke, lepiej miec zapas bo lata coraz ciezsze i np w tym roku bedzie masakra z wyzywiewniem bydla.