Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Pszenica Bamberka

  Tagi: pszenica

  Teraz sprawa z opadami już się znacznie poprawiła, szkoda tylko że dopiero teraz... Susza dała jej po "d*pie" do czasu gdy było sucho flagówka i podflagowy były okej, dziś byłem na polu końcówka a nawet połowa flagowego żółknie... Jak myślicie wychodzą oznaki suszy czy może to "wirus" -żółta plamistość ?
  P.S widać jeen liść mocno "porażony"

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  ja mam identycznie ;) ale to właśnie najwięcej tam gdzie pszenica dostała już najwięcej suszy i najgorzej po deszczu to wygląda , na moje to oznaki suszy.

  nie ma tragedii.

  U mnie też popadało wczoraj w końcu, mogło trochę więcej bo te 8mm to za mało, ale lepszy rydz niż nic 

   tylko deszcz mial przyjsc  1, 5 miesiaca wczesniej 

  nie jest zle. Klasowo masz dobre gleby i zadbane wiec plon co roku osiagasz dobry. A susza dotknela w polsce wielku, i tez tych wielu ma gorsze stanowiska. Taki rok zimny i suchy.

  Nie ma możliwości by teraz dopiero roślina zaczęła chorować z powodu owego wirusa. Jeśli byłaby nim porażona to uwierz, że z wiosny już byś to zauważył. Roślina po prostu ciągle buduję masę wegetatywną oraz żółte liście już od wczesnej wiosny... Ogólnie to ładnie wygląda, a przynajmniej na zdjęciu tak widać!

  jeżeli narzekasz na tą pszenice to widać, że lekkiej gleby nie masz. co tu od niej wymagać cudów kłos ładny, równa a, że listki żółte no to już trudno... plon i tak będzie z niej dobry.

  zobaczyłbyś zboża na glebach 5-6 klasy po tegorocznej suszy. jare to miejscami heder nie sięgnie.

  U mnie też ma tak ta odmiana. "Joker" obok ma zdrowy liść flagowy.