Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Fendt 312 lsa

  Tagi: fendt, ciągnik rolniczy, traktor

  Główny koń w gospodarstwie

  Inne obrazki użytkownika

  22 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Czyżby nowy nabytek ? ;)

  Z jakimi maszynami będzie współpracował, który rok i ile mth nabite? :)

  Tak nowy nabytek, jest już z tydzień w gospodarstwie rok 92r ma nabite prawie 10500mtg. :)

  Pewnie ze Zbuczyna zakupiony ? ;)

  Kto jak kto, ale po Tobie spodziewałem się nowej 312-stki :D Teraz cały park maszynowy trzeba zmienić szerokością pod Fendta :P Pasuje pod kolor prasy ;) Bezawaryjności ;)

  @Radzio25, okoliczne miejscowości starają się unikać Zbuczyna :P

  Dzieki chlopaki :) Zakupiony 200km od mojego miejsca zamieszkania :) Daniel nic nie trzeba zmieniać prasa pługi agregat uprawowo siewny wszystko się nada. Opony z tylu 600/65 r38 a z przodu 480/65 r28. Przy tej sytuacji jaka jest na rynku mleka nie oplaca sie nowego brać. ;)

  To ile taka maszynka może być na pw ;)

  Parę grosikow :D

  Akurat 312 vario nie nadaje się za główny ciągnik w gospodarstwie, co innego ta powyżej, to jak najbardziej. Niech dobrą argumentacją będzie fakt, że gdy nadejdzie susza, 312 vario nie radzi sobie z 4skibowym kvernelandem vario na 5klasie ziemi, gdzie każdy ciągnik o tej mocy (lub nawet słabszy) z konwencjonalną skrzynią idzie bez zająknięcia. Szkoda, że fendt nie produkuje już ciągników z konwencjonalną skrzynią, na cięższe warunki, gdzie vario nie daje rady. Vario jest fajne przy pracy w ładowaczu, prasie,kosiarce, zgrabiarce, przyczepie samozbierającej i wielu innych, ale nie nadaje się a ciężkie warunki, gdzie jest zwięzła gleba lub podczas suszy. Co ciekawe CVX w case w takich warunkach daje radę, szkopuł jest w konstrukcji skrzyni biegów. I na koniec taka ciekawostka - remont skrzyni cvx w case - 20tys zł, zaś vario w fendcie ok12tys euro (jeśli usterka nie pozwala na naprawę skrzyni i w grę wchodzi tylko wymiana).

  I w tym momencie kolega look19 pokazał swój brak wiedzy... nic nie wiesz o vario i jej zasadzie działania. ta skrzynia jest najlepsza pod względem bezawaryjność i siły :) doczytaj podręczniki a potem się wypowiadaj...
  Fendt z skrzynia vario jak najbardziej ale z jednostka 6 cylindrowa wiec model 712 byl by w sam raz :)