Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kukurydza

  Tagi: kukurydza

  chyba jedyne co zostało to skasować kukurydzę na tym polu

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  bez przesady,ruszy. podaj dobrą odżywkę kilka razy z mocznikim, ale nie w trakcie suszy. zawsze kilka dni po opadach. zrób zdjęcie całego pola. jaka to odmiana?
  Nie jest ona czasem spalona opryskiem?

  dachu dlaczego kilka dni po opadach ? żeby zdążyła odżyć już czy jak ?

  tak ,kukurydzą w warunkach stresowych czyli podczas suszy zamyka pory żeby nie parować i odzywka się może słabiej przyswoić,a po drugie w trakcie suszy jak się pryska to jest dla niej dodatkowy stres. 

  no tak podejrzewałem, dzięki :)

  kup jej odżywke z fosforem

  własnie dziś popadało coś w końcu , jutro jade kupić odżywkę z fosforem jak radzicie  i będziemy pryskać jeżeli pogoda pozwoli 

  A co to za odmiana? ja jeszcze do odżywki bym dołożył jakiś biostymulator

  kup odżywkę Kristalon żółty on ma NPK 13,40,13 i pomoże u mnie też miała takie liście i po kilku dniach zrobiła się ładna zielona :)

  Ziarno kukurydzy z firmy pioneer , miała być odporna na susze i na słabsze gleby , nawożenie to pod korzeń standard polifoska  ,wcześniej orka z obornikiem ok 30 t/h .

   

  Rok temu to pole było wapnowane. 

   

  Co do siewu to troszke zabawnie bo pół pola zasiane mamy poznaniakiem a drugie pół punktowym i co najlepsze to to że kukurydza po poznaniaku jest super , a po punktowym wzeszła , dostała oprysku na chwast i zginęła ... bardzo możliwe że susza odegrała tu największą role 

   

  Tak jak mówicie , zakupie odżywkę i postaram sie ratować to co jeszcze jest , ale na cud wielki nie licze