Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kukurydza

  Tagi: rsm, kukurydza, bin, pole, ziarnowa

  Wcześniej N w formie granulowanej pogłównie bardziej przypalało liście. Teraz RSM lany wężami dorobionymi we własnym zakresie ograniczył ten efekt do minimum.

  RSM tak późno bo czekałem na deszcz a na kukurydzy nie było objawów niedoboru N. Tam gdzie kukurydza mniejsza przypalenia wcale nie występują bo wąż 1,2m ciągnął się po ziemi. W większej kukurydzy czasami skakał po niej i ją polewał. Tu malutki kawałek pola za stodołą i łąką, chyba miejsce gdzie kukurydza najbardziej ucierpiała, a w miarę całe pole przeszedłem do krzaków które widać w łące.

  Inne obrazki użytkownika

  6 Komentarzy podziel się zdjęciem

  QQ na ziarno kosisz ?

  Tak jest.

  Ładna kukurydza, czym pryskasz od zielska?Jaki nawóz dostała przedsiewnie?

  Mocarz 0,2 + Nikosulfuron 1,5l. 210 kg/ha korn kali i w podsiewacz 200kg/ha polidap. Teraz RSM 300kg/ha.

  Pole po kukurydzy ziarnowej. Plantacja bezorkowa.

  damianzbr - te 200 kg Korn Kali to wszystko co dajesz z potasu na kukurydze? To tylko 80kgK/ha? Fosforu tez tyle daje. A jest u Ciebie różnica między fosfor w podsiewaczu, a wysiany rozsiewaczem?

  W drugim komentarzu masz odp. co do korn kali:

  http://www.agrofoto....-i-2t-kizerytu/

  czyli jest to pole które nie było przewidziane pod kukurydzę i w ostatniej chwili zdecydowałem zmniejszyć dawkę na pozostałym areale aby na te widoczne 5 ha posypać chociaż po 200 kg/ha

   

  Nigdy nie siałem fosforu rozsiewaczem tylko zawsze w podsiewacz, ja nie mam zbytnio doświadczenia z kukurydzą. Dopiero 3 rok ją siałem, ale tu na AF widziałem zdjęcia tego samego pola młodej kukurydzy gdzie zabrakło fosforanu w podsiewaczu, więc siany cało powierzchniowo przy tak małej roślinie i systemie korzeniowym na pewno by nie zmienił sytuacji.