Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kukurydza

  Tagi: kukurydza

  Tak to wygląda z bliska. Oj trochę potrwa za czym doprowadzę do kultury to pole...
  Nowa dzierżawa, przez miedzę z własnościowym polem, miedzy nie pozwala wyorać ale i tak już o wiele lepiej teraz 5 ha w kawałku niż 2,5.

  Inne obrazki użytkownika

  11 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Wcześniej był ugór czy było coś posiane?

  Dwa lata najmował kogoś do przeorania bo krew go zalewała gdy zielsko rosło. Strasznie napalony i zagorzały rolnika ale zdrowie zaniemogło bo już wiek nie ten. Wcześniej kilka lat kto inny dzierżawił ale pewnie tylko zbierał i nic nie nawoził.

   

  Czekam do sierpnia jak ruszy trochę w górę to na kiszonkę sprzedam, jak nie to talerzówka, poplon, wapno i pszenżyto.

  Jadąc do Stoczka w Jagodnym się to pole znajduje czy gdzieś indziej? Bo przy drodze też taka nie za dobra qq była. Tylko nie wiem czy twoja czy kogoś innego.

  To inne pole ale od tego samego właściciela. 10 ha wydzierżawiłem w 4 działkach, 5 ha kukurydzy i 5 ha łubinu zasiałem na nich, z czego 3 ha kukurydzy niewypał, 2 ha taka średnia a łubin się zobaczy bo późno siany mokro było nie dało się wejść na wycince - wiesz gdzie. Ale w miarę gęsty i już kwitnie, z 1 tonę powinno ulecieć.

   

  Tamta działka przy drodze to nie wiadomo co i jak bo sąsiedzi tylko żytko tam uprawiają i gleba taka średnia. Ale tu przez miedzę i taka różnica w kukurydzy, szok normalnie jak to pole od pola może się różnić.

  U mnie łubin też się gęsty teraz zrobił, a tak się wydawało, że nic z tego nie będzie. 

  Kiedy pryskałeś od chwastów po siewie czy po wschodowo? Też mam dzierżawę gdzie ph jest w granicy 4,3 zasobność w składniki bardzo niska i co prawda jest gorsza niż ta na lepszym stanowisku, ale nie aż tak jak ta na zdjęciu. 

  Po wschodowo. Siane w suszę, po siewie susza, więc zbytnio nie było nawet możliwości inaczej pryskać. U nas na ogół ludzie pryskają przed wschodowo, to teraz mają niezły meksyk placami na polach.

   

  To żółte ziele co wypalone to sporek polny - roślina wskaźnikowa kwaśnej gleby i małej zawartości składników czyli ogólnie rzecz biorąc bida całkowita.

   

  badania najleiej zrobić i wiadomo o co kaman ;) 

  no tu raczej nawet żytko a nie pszenżyto :P 

   

  Tylko termin siewu nie ten jeśli po kukurydzy. Chyba jednak pójdzie pszenżyto ale jare. Na jesieni da się sporo wapna i zobaczymy, albo umoczę drugi raz albo chociaż na 0 wyjdę :P

  nie siej pszenzyta jarego  , zasiej ozime , ozime przy tych samych nakladach da lepszy plon