Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kukurydza po życie

  Tagi: kukurydza, susza, szkodniki

  Kukurydza po życie na kiszonkę siana 3 tygodnie temu+susza+żurawie=załączony obrazek. W zeszłym roku kukurydza po 8 dniach była na wierzchu i tez była susza, ten rok jeszcze gorszy i na deszcze się zapowiada jedynie pare kropli i chwilę się nie kurzy.
  Tragedia...

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  U mnie na 25 arach wygląda podobnie:-(, ale reszta już lepiej. Jakie zboże jest dobrym przedplonem na qq?
  U mnie 1.5ha z czego około 1/3 wybraly żurawie a reszte zjada susza.

  U nas kto siał po życie to teraz po miesiącu dopiero co zaczęło kiełkować po deszczu, o ile ma jeszcze co. Dlatego utwierdzam się w przekonaniu że nie warto siać żyta na zielonkę przed kukurydzą bo jak przysuszy to nawet nie ma co zbierać.

  U mnie zawsze byla ladna po zycie. W zeszlym roku przy takiej suszy byla ladniejsza od sianej w koniec kwietnia ale z kad ma w koncu wode brac jak od 4 lat sucho.

  Po życie też się uda, tylko trzeba je kosić w odpowiednim momencie. Najlepszą wartość ma zanim się wykłosi, co w moim regionie przekłada się na termin 20-30 kwietnia i w tym czasie zawsze staram się skosić. Czyli spokojnie można się wyrobić do majówki z siewem qq po życie. Ale mało kto pamięta o tym, i każdy czeka aż urośnie wysokie, i potem ani to wartości ani plonu qq po tym... 

  W mojej okolicy wszyscy koszą wykłoszoną 2 moze 3 lata temu sasiad sial w polowie czerwca i qq w krotkim czasie dogonila sianą na poczatku maja oczywiscie na ziarno się nie uda ale na kiszonkę bez roznicy. U nas najlepiej wychodzi siac na poczatku maja a ci co sieja przed 20 kwetnia nigdy i w tym roku nie maja.

  Ja skosiłem jak zaczynało się kłosić(4.05), zasiałem 8.05, dzień później ostatni raz przed suszą przyszła burza i gdyby nie ona moja wyglądała by tak samo. Co nie znaczy że jest ładna bo jednak mocno oberwała, ale zaczyna dochodzić do siebie i myślę że coś z niej jeszcze bedzie :)