Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Licznik kostek w Z-224

  Pomysł oraz wykonanie własne.

  Prezes-500

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  A nie lepiej by Ci było zrobić tak jak było Oryginalnie 

  Oryginalnie powinno być gotowe mocowanie do którego wystarczy przykręcić licznik, ale ta prasa jest starsza i go nie posiadała, więc zrobiłem tak około rok temu, bo pierwszy, który zrobiłem zaraz po kupnie nie działa, bo po pewnym czasie zerwało przekładnie, bo jest plastikowa, ale mam zamiar go poprawić.

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  cze 21 2015 16:09

  a ile kosztuje  ? a  zasilanie jest z baterii ?

  a ile kosztuje  ? a  zasilanie jest z baterii ?

  proszę nie żartuj... blokowanie koła z linki już działa?

  kolego pomysł z licznikiem- zajexxxty, ale nad estetyką wykonania trzeba trochę popracować  i będzie git... w tygodniu postaram się zamontować moje zdj. narka kolego

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  cze 21 2015 16:58

  wiem co  i jak z blokowaniem tylko nie ma czasu na  zrobienie i nie żartuj sobie ze mnie

   

  Dzięki.

  Nad estetyką tak, tylko najpierw chciałem sprawdzić, czy będzie spełniał swoje zadanie i jestem bardzo zadowolony. Wszystko bardzo dobrze działa i nic, jak na razie się nie dzieje. W poprzednim, bez ,,odbojników", zamontowanym obok aparatów zerwało przekładnie i dlatego takowe właśnie zrobiłem z regulacją, żeby tego uniknąć, bo jest plastikowa. Do takich drobiazgów potrzebne są i odpowiednie narzędzia, a i spawać na mniejszych amperach też trudniej, a na dużych można coś ,,stopić", ale wydaje mi się, że nie jest źle. Oczywiście wszystko trzeba wyczyścić bardzo dokładnie i pomalować.

  Ja osobiście nie jestem zwolennikiem spawania takich drobnych rzeczy , lepiej i łatwiej przymocowac jest na śruby niż spawać w takim miejscu , no i zawsze można powrócić do oryginału . Ja póki co testuje wersję elektroniczną licznika , narazie naliczył już blisko 2 tys wiązek i jest ok .

  Zależy, jak kto woli i jak potrafi. W tej prasie nie było oryginalnego mocowania i wpadłem akurat na taki pomysł. Tutaj licznik jest przykręcony śrubkami i ograniczniki są regulowane, a mocowanie ramki, zamiast przyspawać, można inaczej zrobić, np. na śrubki, w każdym bądź razie możliwości jest wiele. Każdy robi, jak uważa.

  wiem co  i jak z blokowaniem tylko nie ma czasu na  zrobienie i nie żartuj sobie ze mnie

  nawet przez chwilę tego nie chciałem robić, sam to wymusiłeś, widzisz licznik z ramieniem i sprężynką  to po co te baterie? :blink: