Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Przyczepa

  Ciąg dalszy prac nad przyczepą. Jak na razie przyspawaliśmy zawiasy do burt oraz zrobiliśmy zamknięcia. W poniedziałek prawdopodobnie będzie blacha na burty, pod koniec tygodnia raczej już będzie pogięta oraz wspawana... We wtorek wrócą do nas blachy, którymi będą wzmocnione felgi to zmienimy koła i będzie można powoli robić regulacje zaczepu.

  Panowie jak zrobić "stopę" na śrubie trapezowej? Może jakaś podpowiedź?

  Inne obrazki użytkownika

  2 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Jakie wymiary? Jakie koła będziesz tutaj zakładał? 

  Jak będzie wyglądała regulacja zaczepu? Tak się zastanawiam czy jest sens dokładać sobie roboty? Zrobić zaczep na stałe w jednym położeniu tak żeby  mniej więcej i do jednego i do drugiego ciągnika pasowało.. Chyba aż tak dużych różnic pomiędzy wysokością zaczepów nie ma? Znając życie i tak nie będzie się chciało przestawiać/przekręcać za każdym razem zaczepu ;)

   

  Jeśli chodzi o stopę to ja zrobiłem coś takiego;

   

  http://www.agrofoto....-stopa-do-wozu/

   

  http://www.agrofoto....-stopa-do-wozu/

   

  http://www.agrofoto....-stopa-do-wozu/

   

  Ja zrobiłem z rur bo akuratnie miałem na stanie  ale jak będziesz robił to zrób to na profilu kwadratowym wtedy jedna "rura" w drugiej nie będzie Ci się obracać-u mnie też sobie z tym poradziłem ;) Najlepiej było by to zrobić na łożyskach ale ja ją zrobiłem tylko na podkładkach...tzn przyspawałem jedną  podkładkę do gwintu i dałem drugą potem pokrywka i na to znowu podkładka i druga przyspawa do gwintu. Wbrew pozorom bardzo lekko się kręci....Zobaczymy jak wóz będzie załadowany  ale jestem dobrej myśli  ;)

   

   

  Wymiary ma takie jak rozrzutnik agrometa, na razie dokładniej Ci nie powiem bo nie pamiętam :D 

  Koła będą takie jak są teraz tylko, że 15 i w środek pójdzie blacha 7mm.

  Regulacja hmmm... jak by to wytłumaczyć... do dyszla w przyczepie będą przyspawane po bokach dwie blachy (jedną widać na zdjęciu) z wywierconymi sześcioma otworami. Do zaczepu również przyspawane zostaną blachy z czterema otworami. Dolny i środkowy otwór na przyczepie będzie do ciapka, a górny i środkowy do "szesiątki". Zablokuję się to dwoma sworzniami i można jechać :D 

  Regulacja musi być ponieważ jest stosunkowo duża różnica w wysokości dolnych zaczepów i przyczepa nie stała by równo.

  Z przestawianiem zaczepu nie będzie problemu bo tak jak pisałem, będzie na dwóch sworzniach i przełożenie zajmie kilka sekund. Chcemy tak zrobić aby nie bawić się w przykręcanie śrub etc, bo to trochę zajmuje a czasami trzeba przyczepę przepiąć w polu.

   

  Myśleliśmy właśnie o stopie w profilu kwadratowym. Brat będzie powoli robił stopę, ale na razie czeka go gięcie blachy na burty :D Dzięki wielkie za pomoc!