Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Podłoga podsiewacza Bizon Super Z056

  Tagi: podłoga podsiewacza bizon, bizon z056, wymiana podłogi bizon

  No to łatwiejsze już za mną :P

  Nowa podłoga a już pordzewiała ;) Planuję ją pomalować a miejsca połączeń blach objechać silikonem albo szpachlą ( co będzie lepsze?) .

  Wszelkie wskazówki i podpowiedzi odnośnie wymiany podłogi bardzo pożądane i z góry za nie dziękuję :)

  Inne obrazki użytkownika

  16 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Sylikonem miałem na kontenerze w lublinku to gorzej gniło niż bez, szpachla pobiera wodę i będzie też gniło, według mnie najlepsza jest "masa uszczelniające ma pędzel" kosztuje około 20zł 1l w koło Komaxu co lakiery są.

  mam pytanie w tym roku dziadek nie moze naszym bizonem kosic i pewnie ja bede musiał kosic czy łatwo jest nauczyc sie kosic bizonem na co zwracac uwage i jak go przygotowac do koszenia

  Profil usunięty
  cze 18 2015 12:06

  Wypiaskować, łączenia uszczelnić uszczelniaczem blacharskim, pomalować podkładem epoksydowym i pomalować na kolor. Wszelkie inne metody są startą czasu i pieniędzy.

  szpachla pewnie długo nie wytrzyma i odpadnie, silikon ciągnie wodę, więc też lipa

   

  po taniości jakaś masa uszczelniająca

  W kwesti zabezpieczenia nie podpowiem ja jedynie chyba mawale grubo pędzelkiem jakiejś farby w miejscach łączen i tyle. Co do wymiany . Zdejmujesz podajnik (odkręcasz i wyciągasz chwytacz kamieni . Odkrecasz wieszaki przednie podłogi z tyłu odkręcasz po 3 śruby m8 z kazdej strony jak nie idzie to ucinasz. Podloga jest swobodna można ja ciągnąć do przodu Fartuch boczne gumowe o ile masz długie możesz przeciąć w miejscu łączenia podłogi. Po wyciągnięciu podłogi odkręcasz łączniki miedzy nią a koszem sitowym wymieniasz je i gumy. Kupujesz dwa długie boczne fartuchy i jeden przeni miedzy podłogą a chwytaczem. Fartuchy montujesz do podłogi to co zwisa nie ucinasz pózniej dokręcisz to do kosza sitowego Od cała filozofia . 

  mam pytanie w tym roku dziadek nie moze naszym bizonem kosic i pewnie ja bede musiał kosic czy łatwo jest nauczyc sie kosic bizonem na co zwracac uwage i jak go przygotowac do koszenia

   

  Delikatnie z kierownicą bo inaczej pokosy będą jak chińskie paragrafy, zwracaj uwagę na przestrzeń między hederem a przednimi kołami, tam widać czy równo kosisz i czy gdzieś się nie przytyka (na samym hederze nie zawsze idzie to dokładnie dostrzec, szczególnie gdy się jest początkującym i jeszcze zestresowanym). Ogólnie na prostym zbożu koszenie Bizonem nie jest zbyt trudne, grunt to wyczuć obsługę wszystkiego - skok dźwigni, skręt itp. (żeby nie dłubać pół godziny nad jedną rzeczą), mieć podzielność uwagi i dasz radę. Najgorsze początki, potem leci. 

  A żeby tamto miejsce potraktować bitexem takim nie sprayu tylko z puszki np na pędzel

  ocynkować, ok 2zł za kg . i spokój :)

  Bitex po pewnym czasie twardnieje i potrafi odpaść, lepszy według mnie jest środek "bitgum".

  widze pawle że bierzesz się za przegląt kombajnu zapraszam do mnie