Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Bamberka

  Tagi: pszenica, bamberka

  Na 3'ce ledwo zipie, zgubiła już dolne liście, średnio zostały jej 3 liście... Jak myślicie ile jeszcze pociągnie bez wody ? Do soboty gdzie nadają 33c a wieczorem może jakieś opady ?

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Spokojnie, u mnie też 3kl ziemi i można powiedzieć że na całym polu dolne liście też pożółkły. Ale najważniejsze że te górne liscie są zdrowe i kłos. Straszna "sahara" jest na polu :/ Ale moim zdaniem na taką susze moja jarka ma b. ładne kłosy. Dzisiaj na kłos jeszcze przejechałem odżywką siarczan magnezu + Maximus 20+20+20 i zobaczymy efekty. Pozdrawiam

  kolego w taką susze odżywką jechać. No no trzeba mieć jaja :D

  Ja zawsze czy susza czy nie susza pryskam odzywka i są efekty :-) Fakt wczoraj u mnie trochę popadalo tak z 2mm :-D

   

  koło mnie sąsiad pszenice jara przypalił odżywką

  Mógł dac za mocna dawke, ale jak przypali to nic .. Później ładnie wyrośnie. Też sie u mnie zdazalo i w okolicach że "Końska" dawke się dało az poprzypalalo a później jak ruszyły wzrosty i kolor to az chciało się patrzyc :)

  Kolega wyżej ma rację. Tylko wszytko pod warunkiem że jest wilgoć. W pełni suszy po przypaleniu więcej szkody jest niż pożytku.

  widze ze u cb tez susza jak cholera.. U nas jak z tydzien jeszcze nie popada to bedzie lipa od 1.5msc ani kropli praktycznie..