Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Massey Ferguson 8110 & JD 3140

  Tagi: massey ferguson, traktor, ciągnik rolniczy

  Którego byście wybrali? :-D

  Inne obrazki użytkownika

  15 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Czekałem na to foto  :)

  Na zdjęciu nie widać ale Ferdek jest o około 25 cm dłuższy od Johana. :-)

  gdyby john miał ten konfort co mf to wybrał bym johna :)

  Tylko że John pomimo 31 koni mniej niż Ferdek pali w beczce 4300 L jakieś 3 litry na godzinę więcej. Nie wspomnę o złych rozwiązaniach w johnie takich jak np mocowanie ramion tylnego tuz czy np też jego bardzo źle zestopniowanej skrzyni biegów. Mogę godzinami wymieniać wady Johna. Miałem wcześniej MFa i skoro kupiłem drugiego to o czymś to świadczy, a BARTEK333 może powiedzieć ile u mnie robią ciągnik i jak się ich używa ;-)
  Opłacało Ci się kupić tak duży ciągnik? Maszyny masz dość małe jak na 135 koni... ;-)

  Porównaj sobie tego Mf'a z JD lub 6910 a nie ze starym johnem.

  Nie mniej jednak, jesteś jednym  niewielu którzy narzekają na te johny. Mam Mocniejszego i młodszego niż twój i nic nie mam mu do zarzucenia.

  Do pługa dorzucę 5 skibę, uprawowo siewny w planach więc tak źle nie jest. Ogólnie plany był na około 100 km ciągnik lecz ten trafił się przypadkiem z pewnego źródła, w miarę niedrogo więc został kupiony. Co do johna, to owszem mój jest już wypracowany, ale ma dużo wad produkcyjnych. Według mnie skrzynia w nim nie jest dopracowana. Niby 16 biegów do przodu a jednak w polu zawsze brakowało biegu. A co do jakiegoś 6910 itd, to owszem są to dobre ciągniki (wujek ma właśnie 6910 to bardzo go chwalą, nie ukrywam że może i jest lepszy od tego MFa, ale uważam że MF też ma wiele zalet ;-)

  Jaka jest autentyczna waga tego mfa? Masz obciazniki ma przód?

  MF zostanie zważony dopiero latem, Ale bez obciążników waży coś około 6 ton z pełnym bakiem paliwa. Nie mam obciążników, szukam jakichś w miarę tanio :-)

  Bez przesady jd 6910 to początek lat 2000. Porównać go można do mf a 6200. A ta seria jd jak na zdjęciu faktycznie nie wiadomo dla czego miała dolne mocowanie ramion. na wałku przebiegającym przez skrzynię. Prawie w każdym pojawiał się tam wyciek.