Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ursus 2812

  Tagi: ursus, 2812, jumz, john deere 550, sianokosy, garaż

  Sianokosy niby zakończone chyba żę będe kosił jeszcze jedną łąke to kilka bel wpadnie. Obrobiliśmy się w tydzień, ukręcone 30 bel, owinięte folią ensibal, 2 awarie: padnięty rozdzielacz w jumzie i brak hydrauliki w c-330 (jeszcze nie wiadomo było przyczyną) prasa przygotowana na następne akcje :) Czy założenie noża do trawy rozwiążę całkowicie problem owijania się na walcu mokrej trawy?

  Inne obrazki użytkownika

  20 Komentarzy podziel się zdjęciem


  5 masz za ekipę ;)

  Założenie to nie wszystko. Musisz go prawidłowo ustawić.

  Chodzi o to żeby był dobrze dostawiony? Chce założyć żeby można było też belować wilgotną trawe

  Jaką wydajność tą prasą osiągasz ? Na ile masz ustawiony zgniot ? Pasy po otwarciu komory zawsze tak luźno wiszą ? Wilgotną trawę czym chcesz prasować ? 

  Ferdkiem ile belek zrobiłeś? Jak on sobie radzi w tej prasie? Jakim biegiem jeździsz? :) 5/5

  slawek3220- Mało prasowałem żeby ocenić wydajność bo ukręciłem kilka i przesiadałem ograbiać. Zgniot prawie do końca ale wiem że mam zawór w nie najlepszym stanie. Pasy luźno bo u mnie jakoś to ramie z rolką co się pasy ślizgają idzie wyżej niż u Ciebie i nie wiem dlaczego. Ogólnie to Jumzem będę belował chyba że dużo kręcenia to ferdkiem zobaczę jak będzie w słomie. Chce mieć głowę spokojną że jakaś mokra trawa czy poplon nie będzie stawiać problemu.
  Mati2812820- ferdkiem zrobiłem 8 jeździłem 1 trochę 2 jak cieńszy wałek w podsuszonej trawie nie miał aż tak bardzo ciężko. Belki jak na 37 koni to jestem mega zadowolony.

  Mi dzisiaj Jaśka na 100 % zgniotu w prasie dusiło w lekko zielonym materiale, więc nie wiem jak Ty tym 2812 prasujesz, co do pasów, masz je do skrócenia,

  Prasowałem podsuszone ale zgniotu takiego nie uzyskałem jak ty bo mam delikatnie zawór uszkodzony. Na 1 szedł. Podejrzewam że na innym zaworze przy dokręconym zgniocie miał by co robić nawet w suchym materiale ale i tak belki dobite wychodziły.
  Pasy w prasie użytkownika Mateusz3512 też są luźno

  Drugi sąsiad prasuje c4011 taką prasą, sądząc po belkach to ok 30 % zgniotu, i słychać z daleka że stęka w tej prasie niemiłosiernie, dalej nie uwierzę, że 2812 tej prasy nie czuje.

  Czuć czuje ale wszystko zależy chyba też od prędkości jazdy. Będę miał sprawny zawór to zobaczę jak to będzie szło