Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ursus C-360 & Obsypnik

  Tagi: traktor, ursus, c-360, obsypnik, ziemniaki

  Dzisiejsze podsypywanie ziemniaków...Trzy odmiany sadzone tego samego dnia a różnica pomiędzy nimi spora...

  Inne obrazki użytkownika

  5 Komentarzy podziel się zdjęciem

  A ile lat sadzone te odmiany masz?  u mnie  ca i cb,i dalej nie ma szans nawet na plon. Jakie zabiegi robiłeś już srodkami?

  Jedną mam już kilka lat drugą wziąłem od sąsiada (też ma ją już kilka lat ale jeszcze ładnie się rodzi...przynajmniej u niego-wiem bo mu co roku kopię ) i jedną wziąłem " nową"  od Rolnika który się tym profesjonalnie zajmuje i zmienia bardzo często odmiany.Nie chcę brać wszystkich nowych odmian żeby potem nie zostać na lodzie ;)   Druga sprawa moje były średnie...takie typowe sadzeniaki Sąsiada drobnica a te "nowe" były strasznie duże jak na sadzeniaki(najmniej nimi posadziłem" ale za to tam gdzie były największe sadzeniaki tam są największe krzaki ;) Mi tam na wydajności strasznie nie zależy.Ziemniaki sadzimy tylko na swoje potrzeby a ewentualną nadwyżkę jak się uda to sprzedajemy ;) Szczerze jeszcze żadnych zabiegów nie robiłem.. .

  U mnie ziemniaki, odmiana Irga już praktycznie zakryły międzyrzędzia, sadzone 11 kwietnia ;) Jakie nawożenie stosowałeś?

  słabo Ci rosną coś te ziemniaki...

  u mnie sucho było zimno a redliny zakryte już... młode już wielkości zakrętki od butelki i jedna odmiana zaczyna nieśmiało kwitnąć.

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  cze 10 2015 18:09

  popraw błąd w tytule