Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ursus 1614

  Tagi: ursus 1614, ursus, pług, kverneland, pług kverneland bb 100

  Ursus 1614 z pługiem kverneland BB 100 8 skibowym.
  Szerokość robocza dochodzi do 5 metrów co widać na filmiku:

  Polecam obejrzeć przed skomentowaniem. Na filmiku ten sam pług choć inny ciągnik.

  Inne obrazki użytkownika

  140 Komentarzy podziel się zdjęciem


  62,5cm na skibę powiadasz? 

  a ludize gadają że 6 skbi nie da radya tu da rade ;)

  gdyby skib było mniej to ciągnik byłby ten sam :D no ale jak na prawde było sam urzytkownik wie ;) 5 za zestaw !
  jest maszyna ;) 5/5

  To nie jest orka, to jest męczarnia!

  Lekka górka albo kawałek cięższej ziemi w tym piachu i już trzeba bieg w dół  ;)  

  Niektórych ponosi fantazja i zaraz by chcieli aby pług zabierał z 10m...

  To nie jest orka, to jest męczarnia!

  Lekka górka albo kawałek cięższej ziemi w tym piachu i już trzeba bieg w dół  ;)  

  Nie przeżywaj, bo Ci żyłka pęknie. Aby jakikolwiek zachodni tak chodził z takim pługiem to było by dobrze. Jeszcze nigdzie nie widziałem aby 155 konny zachodni ciągnik pracował z takim pługiem co bierze prawie 5 m! 

  Co do ziemi to nie taki piach bo to jest 4a i nie orana 3 lata.

   Pracuje już tak 5 rok na 400 ha i nie ma z nim najmniejszego problemu, co nie było by normą w zachodnich.

  Blisko mnie znajomy 200 konnym jd pracował z takim samym tylko 7 skibowym pługiem na takiej samej ziemi tylko 2 lata bo siadło mu sprzęgło i skrzynia. Koszt 50 tyś. za tyle to kupiłbym drugiego 1614 i orałbym dalej a tu co, hu.,  Więc nie pieprz bzdur że to męczarnia bo każdy inny ciągnik w tej samej klasie mocy nawet by nie ruszył tego pługa.

  A co do zmian biegów to każdym musisz zmienisz zmienić bieg jak silnik ma za ciężko. Ja pociągam tylko za 1 pół bieg (żółwia) a prędkość robocza to 8-9 km/h.  

    Testowałem również wartego ponad 300 tyś netto 190 konnego case -a. CVX i nie potrafił nawet takiej prędkości utrzymać. Max 5- 6,5 km/h a pod górkami skrzynia się rozłączała. Trzeba było podrywać pług przy orce tylko na 18-20 cm głębokości. Więc nie polecam tego zachodniego szajsu do ciężkiej pracy.....

    Do tego pługa zalecają ponad 240 konne ciągniki  a ty mi tu pierd.lisz że 155 konny ciągnik słabo idzie he, he śmieszny jesteś. Żal ci d... ściska.

  Niektórych ponosi fantazja i zaraz by chcieli aby pług zabierał z 10m...

  To może mam jechać na 400 ha w 20 kawałkach  4 obrotową co nawet 2 m nie weźmie i zap...... po polu z 15km/h. To nie jest prędkość do orki. Wolę przejechać 1 zabrać za sobą prawie 5 m a tak to musiałbym ponad 2 razy przejechać z 4 i masę ciągnika 2 razy wozić po polu, a jak wiadomo ciągnik na wodę nie jeździ.

   1614 w takiej orce jak na filmiku  do 30 cm pali do 10 l na 1 hektar a czasami nawet mniej co jest nieosiągalne przy wykorzystaniu ciągnika poniżej 80%. Właściciele zachodnich mogą pomarzyć o takim wyniku, mogą nie dowierzać i zastanawiać się dlaczego ich ciągniki tyle palą. Dobrze niech się cieszą tym szajsem. Ciągnik jest do tego jak sama nazwa wskazuje do ciągnięcia, ciężkiej pracy a nie do latania na pół pusto i patrzenia w niego jak w obrazek ( bo to na kredyt i jak się rozpieprzy to nie będzie stać na naprawę i bankrut) hehe.

  URSUS :wub: Jest bardzo silny Niedźwiadek  :) 10/10  

  znajomy ora 2000 ha wszystko na jesieni ora starymi jd plugi obrotowe jeden 5 skib kuhna drugi 4 lemkena oraja na 2 zmiany po 12 godz dzien i noc przerwy tylko na tankowanie i sprzęt spisuje sie dibrze a pokaz mi takiego ursusa co by tyle wytrzymal nie wspomne ze jd kreca juz grubo drugi raz licznik