Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Belarus 892.2

  Tagi: ciągnik rolniczy, traktor, belarus 892.2

  zastanawiam się jak przerobić tłumik na słupek

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  kup rure tle średnicy co ta, acetylen i jazda nad czym tutaj myśleć, tylko ważne jest żeby był tłumik, a nie że rure ZOstawisz i coś spalisz, druga sprawa ważne jest to żeby spaliny były trochę tłumione podczas wylotu z komory ;)

  Zrób podobnie jak mają niektóre renówki tłumik leżący wzdłuż maski.

  Ja mam już na to cały materiał kolanka, rurę na tłumik, rurę na  komin przy kabinie, flanszę do przykręcenia przy turbinie. 

  https://www.google.p...01.html;800;535

  To wygląda jak poręcz na schodach a tego chcę uniknąć. Chcę zrobić prosty przelotowy tłumik wzdłuż maski, oryginalne kolanko z turbiny wywalę bo całość wychodzi za wysoko. Na razie będzie zrobione ze stali żaroodpornej jak nie będę zadowolony będę to ciął do skutku. Potem się zobaczy.

  no kurcze nie wiem czy to wypali bo kuryn moj mówil mi ze jak będzie za duzo kolanek o dupereli to ciągnik straci moc?? Prawda to?? wejdź na YouTube i wpisz horesz01 i ten gości (on jest z Węgier i ma identyczny model mtz) to sobie przerobil.
  jak Seweryn ty zrobisz i wszystko będzie dobrze to ka tez sobie przerobie.Bo te seryjne to takie dziadowe rze szkoda gadac.Jeszcze co zalocze to wylazi i trzeba przykrecac .Dodam ze obiemka byla juz skracana.A poza tym to jak to wyglada?? Prawie nowh ciagnik i zeby tlumnika na slupku nie zrobili.

  A tam. Oryginalnie zanim spaliny trafią do tłumika muszą pokonać dwa zakręty. 

  Jak wywalę oryginalne kolanko i zrobię po szerokim łuku nawrót w stronę kabiny nic nie będzie oporu stawiało a potem dwa kolanka i po sprawie. 

  No tak robili a że tłumiki coraz gorsze to spadają.

  no mowie ci ze jeszcze do Jędrzejówa mie dojechalem ze zbożem i dojechalem do mlyna wykiprowalem i poprawialem tlumnik. I przyjechałem do domu i Trzeba poprawiac.No fajnie by wygladalo zrobic tak jak horesz01. Fajnie wygląda i jakos to ze smakiem jest.