Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Pszenica Bamberka

  Tagi: pszenica

  140N, stanowisko po rzepaku, byle ustała...

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  W jakich dawkach stosowałeś retardanty.

  Dwa razy 0,25l moddusa i do pierwszego zabiegu 1l antywylegacza.

  Spróbuj w przyszłym roku Medax Top - u mnie zazwyczaj idzie 1 l CCC w fazie BBCH 31 + 0,5 l Medax Top, potem 0,5 l Medax Top - faza BBCH 39

  Za rok planuję moddus z antywylegaczem na 1 dawkę, a na drugą cereone. Może na części areału spróbuje tego co proponujesz ;) medax chyba taniej od moddusa wychodzi nie?
  medax tańszy i tak jak w tym roku mozna stosowac gdy dobowa temp. jest niższa niz wymagana dla moddus czy antywylegacz.

  Wychodzi dużo taniej. Pamiętaj, że etefon zawarty w cerone działa tylko 2 - 4 dni, natomiast chlorek mepikwatu z medaxa 10 - 14 dni ( podobnie jak CCC), a proheksadian 4 - 6 dni. Ponadto etefon jest substancją, która potrafi przyśpieszyć proces dojrzewania lub starzenia rośliny. W normalnych warunkach dla każdego rolnika na tym nie zależy. Jednak jeżeli będziesz miał łan opóźniony we wzroście warto zastosować etefon, który pośrednio przyśpiesza przemieszczanie asymilatów do ziarna. U siebie stosuję zasadę - jeżeli do 20 maja nie mam fazy liścia flagowego to wtedy tylko etefon, jeżeli jest to zawsze medax lub ewentualnie modus.

  W niskich temperaturach zdecydowanie najlepiej działa CCC - można go stosować od 8 stopni, a nawet 5 ( wtedy należy dodatkowo zastosować adiuwant Li 700). Jednak CCC w takich temp. stosuje się tylko w celu dodatkowego rozkrzewienia plantacji ( jeżeli faza ta przesunęła się na wiosnę)

  medax tańszy i tak jak w tym roku mozna stosowac gdy dobowa temp. jest niższa niz wymagana dla moddus czy antywylegacz.

   

  Dzięki za podpowiedzi koledzy ;) w niedzielę sobie na spokojnie zgłębię temat, ale jak na razie jestem na tak dla zmiany moddusa na medax :>
  Dodam, że ta pszenica ma już około 110cm :o

  To wybujało ją jak 110cm.Ile razy pryskałeś na grzyba?U siebie Ty rządzisz (bo piszesz że jesteś na tak za zmianą)?U mnie musiał by się tata zgodzić a on nie zawsze mnie słucha choć prawie zawsze mam rację.Ładna pszeniczka tylko trochę wysoka :)

  Napisz jaką agro technikę zastosowaleś