Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Massey Ferguson & Pronar & Metal-Fach

  Tagi: ciągnik rolniczy, traktor

  Jeszcze ramiona w górę i w drogę. Pierwszy pokos uznaję za zakończony.

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Ile kulek zebrałeś i z jakiej powierzchni, ja też dziś skończyłem wynikiem 146 bel z 13ha

  zrobiłem równo 202 sztuk. 169 kulek było z dokładnie 10ha i miałem jeszcze 33 z pastwisk koło domu bo już była za stara na spasanie, ale wszystko nie było koszone więc nie wiem dokładnie ile tutaj dokładnie było hektarów ale około 2,5ha. Jedną działkę miałem odsianą w zeszłym roku i miałem 21 kulek z 0,97ha, chociaż mam trawę 2 letnią i tam zebrałem tylko 16 bel więc to nie reguła że nowa trawa to co najmniej 20 bel, a na 3ha jesienią dałem wapno i tam miałem równo 53bele z 3ha. Z plonów jestem bardzo  zadowolony mimo późnych opadów deszczu jak na tą porę roku choć i nawozów nie poszkodowałem na łąki.

  a na którą dziurę masz zgniot ustawiony, i domyślam się że owijasz siatką

  pierwsza od dołu i linka trochę popuszczona, za mocno tez nie chce dobija aby prasy nie rozerwać :P
  Witam Ty tak za jednym razem zgrabiasz i parasujesz czy to tyko do transportu?
  To pogratulować takiej dobrej trawy. U mnie w tym roku tragedia 1/3 bel mniej a do tego już wszystko wypalone, 2 ha świeżo zasianej trawy będę miał do odsiania jak jeszcze ze 2 dni nie popada.
  A w Małopolsce tak laje ze nie było jak zebrać Bo co chwila zganialo z pola

  Ja już 107 zrobiłem, ale moje łąki to... nie wypowiem się na ten temat, chyba w naszej okolicy kto potrzebuje sianokiszonki to nie żałował nawozu, nie myślałeś może gorszych łąk podsiać?

  @dionizy to tylko do transportu.

  @lambo dobrą to mam tylko 2 działki, z tej co miałem 53bele z 3ha to całą pochłonęła kupkówka. Przydało by się wyorać ale trochę szkoda i pogoda nie sprzyja, bo 1/3 działki to glina. Mam też 3ha w dzierżawie, to wyoranie tej łąki grozi miesiącem zbierania kamieni na kolanach. Nie odsiewaj. Jak popada to ci ona urośnie miałem coś podobnego na odsianj działce, gdzie kilka arów to piach. W tamtym roku niemal ją wypaliło, a w tym roku akurat w tym miejscu była najlepsza trawa.

  @zucielak podsiew nic nie da, trzeba wyorać i zasiać nową a przy okazji nawieść obornikiem i zwapnować, a to jest oczekiwanie na trawę cały rok, bo w pierwszym to jest znikomy plon

   

  Mnie też czeka przesiew niektórych, nierówne, słaba trawa...