Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Sipma z224/1

  Tagi: prasa

  widać na tym zdjęciu sprężynę o której mówiłem na poprzednim zdjęciu u mnie jest jedna a w nowszych prawdopodobnie są dwie

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Bajki opowiadasz :) wszędzie jest jedna , no przynajmniej do końca lat 90 , nie wiem jak w tych najnowszych zielonych :)

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  cze 17 2015 13:53

  widziałem prasę z konica lat 90 i miała dwie

  Pierwsze słyszę , ale jeśli widziałeś to nie będę tego kwestionował . Zerknę w nowej jak gdzieś będę widział :)

   

     Tylko po co w tym miejscu dwie sprężyny ? przecież ten mechanizm (chwytanie sznurka) nie potrzebuje aż tyle siły .

   

   

    Ja oglądałem prasę w bdb. stanie z 96 roku chyba która nie miała tego ruchomego elementu w kole zębatym (to które kręci się cały czas , nie widać go na zdjęciu ale myślę ,że wiesz o co mi chodzi) a rzekomo wiązała i ciekaw jestem czy ktoś coś w tym mechanizmie przerobił , czy była uszkodzona ...

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  cze 18 2015 13:57

  wiem o co chodzi

  spójrz na to zdjęcie http://www.agrofoto....ty-sipma-z2241/ i powiedz jak zrobić żeby sznurek na węzle wysunąć dalej bo nie raz się wysunie

  pawlus224 chodzi Ci o zapadkę tarczy krzywkowej. Też jestem ciekaw po co ona jest bo u mnie nie było.

  Tak o ten taki "półksiężyc" który z zewnątrz jest naciągany małą sprężynką a reszta jest nie widoczna w kole które kręci się cały czas razem ze wszystkim . Może kupiłeś prasę którą oglądałem :P albo ktoś doszedł do wniosku ,że da się to zrobić inaczej bez niej , ciekaw jestem jak . Jeśli <odpukać> kiedyś będziesz zdejmował to koło to zrób zdjęcie od środka (może jest tam jakaś przeróbka) .

   

   @Rolnik - długość węzła / supła regulujesz tą nakrętką na klucz 13 ze sprężynką , tylko już nie pamiętam w którą stronę , czy odkręcać czy dokręcać . Z resztą masz to na naklejce na klapie tam gdzie są sznurki "sposoby regulacji "

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  cze 19 2015 14:26

  wielkie dzięki teraz tylko sznurek 2500tex  i będzie 100 na 100 wiązała

  naklejka jest w połowie wyblakła

   

  Rozkręcałem. Dostałem w zapasie drugą taką tarcze krzywkową (zębatke z tą zapadką) ale jedna ma przyspawane to ucho w które się montuje tą zapadkę, a w prasie był wyrwany kawałek tego ucha i brakowało zapadki. Na tym schemacie https://sklep.sipma....878/producer_id zapadka to numer 5, jedyne co może na nią zadziałać to sworzeń nr 19. Zapadka ma nazwę zapadka ruchu powrotnego, więc myślę, że to jakieś zabezpieczenie aparatów w jedną stronę się podniesie a w drugą zadziała na ten sworzeń.

  Hm... więc może to zabezpiecza tylko przed włączeniem wiązania np. gdy koło zamachowe się cofnie ( a czasami tak bywa po wyłączeniu napędu) ?

  szczerze mówiąc to ja miałem sipme 224/2 z 98r i maiła 1 sprężynę