Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  John Deere 6620SE - Amortyzacja kabiny

  Pneumatyczna amortyzacja kabiny własnej produkcji. cool.gif

  Inne obrazki użytkownika

  9 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Od czego te poduszki i powietrzne i w jakiej cenie.
  Ile masz podłączonych zaworów dopuśc-upuść (automat) jeden to widze na zdjeciu. Wymagało ta jakichs przeróbek czy raczej bezproblemowo.
  Poduszki są od Scani 4, zawór jest jeden wpięty w układ powietrza.

  Opracowany układ amortyzacji powstał z powodu odmowy założenia hydraulicznej amortyzacji kabiny przez serwis.

  Całość kosztowała około 1300 zł. Większych problemów nie było. Podczas montażu okazało się, że otwory w moście zabezpieczone przez plastikowe korki straciły szczelność, były pełne piachu z wodą.
  Małe czyszczenie było, więc niezbędne. Jutro zaczynam prace z bliźniakami, a to pokaże czy inwestycja się opłacała. Już niedługo zapodam film.
  cześci (poduszki, zawór, itd) były nowe???czy zwiekszyła się wysokość ciagnika i o ile???
  Części były nowe, wysokość się nie zmieniła. Zakres pracy kabiny to około 10 cm. Z przodu pozostały oryginalne poduszki.
  kurde ciekawe czy w NH TD da rade cos takiego zrobic :D
  Gratuluje pomysłowosci ;)
  Amortyzacja się sprawdziła, test został przeprowadzony na polach o łącznej powierzchni 15 ha, dodatkowo zostały założone bliźniaki na tylne koła, wszystko wytrzymało. Jednak czasami warto zainwestować. :rolleyes:

  Cześć kolego słuchaj jakbyś mógł to proszę napisz do mnie ponieważ nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości. Interesuje mnie budowa i działanie tego układu bo może zrobiłbym to u swojego 6620se :) 

  w jaki sposób zrobione jest mocowanie tych poduszek ? czy jest to mocowanie oryginalne od scani czy jakieś robione we własnym zakresie ? Myślałeś żeby zrobić to też na przodzie ?