Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  John Deere serii 60xx

  Tagi: ciągnik rolniczy, traktor, john deere

  Wnętrze I

  Inne obrazki użytkownika

  4 Komentarzy podziel się zdjęciem

  moze mi ktos wyjasnic jak to jest z biegami co do czego w jaki sposob??
  Skrzynia PowerQuad Plus 16-16 jak autor fotki powiedział. Pierwsza dźwignia to ''gaz ręczny''. Obok-tłumaczyć nie trzeba :P Dźwignie po prawo od zmiany biegów są od hydrauliki. Poniżej ten duży suwak to sterowanie EHR-em. Przycisk pomiędzy ''gazem ręcznym'' a EHR-em służy do zmiany półbiegów. Moja wypowiedź może zawierać błędy treściowe, jeżeli jest coś nie tak to prosze mnie poprawic ;)
  Z tego co ja wiem do pół biegi są na dole jako te białe "kropki" i są automatycznie przełączane pod obciążeniem . Dźwignia powyżej nich służy do wyboru m.dz przełożeniami na prace ciężkie czyli A i B i do transportu C i D. 2 dźwigienki z tyłu są od hydrauliki a ten mały suwak służy do blokowania podnoszenia/opuszczania, dźwignia na samym dole to ręczny gaz, a suwak służy do regulacji EHRu. Obok tylnej szyby (nie widać na zdjęciu) jest dźwignia od automatycznego bolca, a przed nią sterowanie WOMem. Jeżeli się mylę to mnie poprawiać ;)
  jakby co to nie mój ciągnik tylko zdjęcie z Agro-Premiery 2008, więc skrzynia to chyba 16/16 i przełożenia pod obciążeniem zmienia sie na gałce od zakresów oraz na żółtych przyciskach koło " myszki ''.