Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Uchwyt siłownika wspomagania do osi, MTZ82

  Taka moja wizja żeby uniknąć spawania do osi :)

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Ja tu żadnego zaworu nie widzę <_<
  Prosiłbym o usunięcie tego zdjęcia. Złą fotkę wstawiłem, następna jest prawidłowa.

  Ta fotka przedstawia mocowanie siłownika wspomagania do osi.

  Zdjęcia możesz sam usunąć wchodząc w opcje moderacyjne.

  Dzięki, nie zauważyłem tego. Zmieniłem opis i teraz już może fotka zostać :)

  Taka przystawke mozna gdzies kupic czy jest to samoróbka???? I jeszcze jedno pytanie jaki będzie uchwyt do siłownika?????

  Sam to zrobiłem.


  Od spodu będzie wkręcana śruba M20 a na niej tulejka bo oko w siłowniku ma 30mm. Wszystko jest już zrobione tylko muszę odwrócić ciągnik w garażu przedem od wyjazdu bo teraz mam kiepski dostęp żeby wpiąć się w rozdzielacz przy kolumnie. Ale póki co mam rozkręconą hydraulikę i wyjęte akumulatory na zimę.

  a nie lepiej dorobic podstawe z otworami i przyspawac do belki

  Jakoś nie mam przekonania do spawania tego materiału. Poza tym wewnątrz jest przecież olej, uszczelki, uszczelniacze nie wspominając o tym że na pewno spawanie będzie miało wpływ na odkształcenie mostu. Wiem że większość tak robi ale mi czasem załącza się problemator i muszę zrobić po swojemu :)

  Kolego to jest zrobione extra, mam też zamocowany siłownik do wspomagania bez spawania (bo do spawania też nie byliśmy przekonani) tylko nasze nie jest tak masywne ale też spisuje się rewelacyjnie.

  Ja spawałem, ale w inne miejsce i nie oryginalny uchwyt tylko własnej roboty. Najpierw zrobiłem bolszoj uchwyt opaskę (pasuje mogę tanio sprzedać :) ) ale ładniej jest przyspawać i tyle.
  Ale ten pomysł jest całkiem fajny i pewnie dużo roboty i pasowania było :)