Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Sterownik New Holland 644 - obsługa

  Krótki kurs obsługi sterownika.
  Najpierw opis przycisków od góry od lewej kolejno.
  1. Włącznik
  2. (książka) Obsługa serwisowa
  3. (skreślona trąbka) Kasowanie błędów/bel
  4. (3 bele) Licznik dzienny licznik od początku użytkowania. Kasowanie licznika dziennego przytrzymac 3 bele i kliknąć trąbkę.
  5. (a/m) Przełącznik automatycznego i ręcznego owijania
  6. (taśma kłębek) Przełącznik wyboru: sznurek lub siatka. Po przytrzymaniu klawisza wyskakuej ilość owiniętych bel sznurkiem i ilość owiniętych bel siatką.
  7. (bela w prasie) Szczerze nie wiem od czego bo nie używam
  8. (plus) Zwiększanie wartości
  9. (średnica) Ustawianie wielkości beli. Przytrzymaj przycisk beli i steruj plusem lub minusem zmieniając wartość beli. Wiekość beli na siatce można regulować od 105 cm do 150 cm a na sznurku od 90 do 150 cm
  10. (obwiązywacz strzałka w lewo) Kończenie obwiązywania
  11. (obwiązywacz strzałka w prawo) Rozpoczęcie owijania
  12. (zębatka) Włącznik noży
  13. (zębatka i obwiązywacz ze strzałka w lewo) Nie wiem bo nie mam Cropcuttera
  14. (zębatka i obwiązywacz ze strzałka w prawo) Nie wiem bo nie mam Cropcuttera
  15. (minus) Zmniejszanie wartości
  16. (taśma) Ilość owinięć siatki/sznurka Przytrzymujemy klawisz taśma i wciskamy plus lub minus zmieniając ilość owinięć. Przy regulacji sznurka po 2 kliknięciu taśmy jest cyfra 2 3 lub 4 określająca ilość owinięć sznurka na brzegu beli. Ilość sznurka regulujemy w 3 zakresach 14 18 lub 22 owinięcia. Ilość siatki od 1,5 obrotu do 6 obrotów beli.

  Jakby ktoś chciał coś wiecej wiedzieć pytać w komentarzach

  Inne obrazki użytkownika

  15 Komentarzy podziel się zdjęciem


  czy moglbys opisac pokolei jeszcze funkcje serwisowe od 1 do 19?
  Pod napisem "Bale Command..." to są jakieś kontrolki?
  Na wyświetlaczu pod danym rysunkiem pojawiają się strzałki. Pierwszy od góry to Komora zwijania pełna następny coś od aktualnego napełniania komory następny od polecenia otwarcia komory. Te po boku kolejno od funkcji Automatycznej manualnej i wybranego owijania sznurkiem lub siatką. Na dole : komora zamknięta następny cropcutter włączony i ostatnio od funkcji owijania. Gdy pojawi się błąd dana strzałeczka mruga i wiemy gdzie szukać problemu.
  U góry nad wyświetlaczem po środku jest sygnalizacja owijania , tzn. strzałka pod nią mryga gdy siatka jest odwijana z rolki podczas owijania. Mi kiedyś uratowała d...e bo jakimś cudem wciągnęło mi siatkę do komory na początku prasowania i gdyby nie ten sygnał to całą siatkę by wciągło w bele.

  Adnotacja. Klawisz 7. Gdy kończymy pole a bela o mniejszym rozmiarze jest w prasie np 95 cm przytrzymujemy klawisz kilka sekund i rozpoczyna się automatyczny proces owijania tej małej beli ;)

  Panowie co może być bo podczas prasowania za każdym razem gdy bela dojdzie do 95cm zaczyna migać trójkąt pod obwiązywaczem (czyli wyskakuje jakiś błąd). Co może być przyczyną i co ewentualnie sprawdzić?

  mam problem muj sterownik robi jakies błędy, niewiem co mu zrobic moze ktos ma program do tego typu, a moze da sie to w inny sposób da naprawić.
  A jak sprawdzić ile prasa zrobiła beli od nowości i czy handlarz nie może tego zmienić
  Klikasz przycisk z trzema kropami/belami dwa razy i masz ile zrobiła od nowości. Wydaje mi się że można w to ingerować ale jak nie wiem.

  Kolego, ciągle miga mi lampka sterownika, nie mam żadnego dźwięku i na wyświetlaczu mam dwie strzałki w dół skierowane na tą prasę z kłódką i ten aparacik od wiązania. i jeszcze jeden problem - podczas prasowania znika mi średnica beli i muszę co chwilę klikać na trąbkę - wtedy znów na jakiś czas pojawia się aktualna średnica. I jeszcze mi się przypomniało - na trybie automatycznym przestał mi podawać siatkę - muszę owijać za pomocą przycisków. Wiem, że dużo tego ale gdybyście mi pomogli - byłbym wdzięczny. Prasa u mnie zrobiła dopiero 40 belek - dopiero co ją kupiłem.