Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Rębak do gałęzi

  Rębak do gałęzi z taśmociągiem

  Konstrukcja rębaka pozwala rąbać gałęzie o różnej grubości, nawet 7-8 cm i ze względu że rąbanka wykorzystywana jest do pieca bez podajnika to długość rąbanych gałęzi ustawiona jest na 10-12 cm, z racji tej długości koniecznym było zastosowanie taśmociągu jako elementu załadowczego, wyposażonego w rolki, osłony, mogącego pracować pod różnym kątem, w zależności na jaką przyczepę ładuje. Natomiast do transportu podnoszony jest do góry, by nie poszerzać całego zestawu.
  Głównym elementem tnącym jest bęben z dużymi kołami zamachowymi, z dwoma solidnymi nożami tnącymi i nożem oporowym montowanym na ramie.
  Z boku na wlocie znajdują się dwa wałki podające, obydwa napędzane, jeden stały a drugi odchylny w zależności od grubości wciąganej gałęzi, dodatkowo wyposażony jest w dzwignie, sprzęgło umożliwiające chwilowe wyłączenie napędu wałka w celu zatrzymania wciągania gałęzi. Przed wałkami znajduje się metalowy kosz ułatwiający wprowadzanie gałęzi do podajnika.
  Całość napędzana jest z WOM z ciągnika poprzez wałek ze sprzęgiełkiem kierunkowym i samo napinaczem pasków podobnie jak przy rotacyjnej.
  Konstrukcja całej ramy jest solidna i masywna dzięki temu nie ma zbędnych drgań przy jej pracy.
  Wydajność tego rębaka jest o 3-4 razy większa niż tradycyjnych spalinowych rębaków przewoźnych, dzięki czemu praca jest bardzo wydajna i z napędem bez problemu radzi sobie ciągnik C 330 na wolnych obrotach.
  Całość konstrukcji jest moim pomysłem i wykonaniem.

  Inne obrazki użytkownika

  5 Komentarzy podziel się zdjęciem

  no wiedzę że ten rębak nie byle jaki. Ale mogłeś mu zrobić taśmę i kładłbyś gałęzie na taśmie a on by sobie ciągną a tak musisz trzymać ;)
  Ile cie całość wyniosła? 5 :rolleyes:
  Druga taśma zbędna, gałęzi nie muszę trzymać wystarczy że tylko złapie początek i puszczasz a gałąź sama się ciągnie do środka i to szybko!!!
  Trudno powiedzieć ile całość wyniosła bo nie siadłem aby to podliczyć powiem że nie mało ponieważ prawie wszystkie elementy trzebabyło robić od podstaw, nie dało ich się zastąpić gotowymi podzespołami.
  Zobacz w mojej galerii rębak. On też nie byle jaki. I nie drogi :rolleyes: Nie opłacało sie kupić używanego?
  Przypominamy że tylko do 15 sierpnia przyjmujemy zgłoszenia do naszego konkursu dla konstruktorów

  Warunkiem koniecznym przyjęcia zgłoszenia jest przesłanie maila zgłoszeniowego na adres konkurs_konstruktorow@agrofoto.pl zawierajacego

  - dokładne dane osoby zgłaszajacej
  - zdjęcia zgłaszanego wynalazku w dużej rozdzielczosci (minimum 1024x768)
  - opis zgłaszanego wynalazku z jakich materiałów zrobiono ile mniej więcej kosztowało itp

  nagrody czekają
  Witam czy mozesz podać do siebie kontakt nr telefonu ewentualnie nr gg, mam rębak i też chce go zrobić na taśme tylko się zastanawiam jak zrobić napęd taśmy