Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  JD 550

  Mój nowy zestaw żniwny sznurek+siatka podbieracz 1,8m

  Inne obrazki użytkownika

  11 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Nowy nabytek??? Ile dałeś za prase? Ładny zestaw :D
  bedziesz zadowolony :) ja dopiero pierwszy zezon mam jd 545 i jest super! musze sie postarac tez o siatke <_<
  Przyprowadziłem ją w piątek 5 godzin jazdy ciągnikiem w jedną stronę. W rozliczeniu zostawiłem prasę kostkującą plus dopłata.
  Niestety osłony są już trochę pogniłe ale za to pasy są eleganckie.Oglądałem podobną miała zdrowe blachy podbieracz 1,6m bez kół kopiujących ale za to pasy były tak łyse że prawie płótna na wierzchu więc do wymiany i cena 20.000zł.
  Super prasy!!!!!!! John deere to John deere!!!!! miałem wiele pras ale John deere najlepsza!!
  Mam pytanko. Prasowałeś nią siano kiszonkę??
  Jeszcze nie bo dopiero ją kupiłem,w maju będę kręcił bele z żyta.
  Na razie tylko słomę tak próbnie robiłem 2 bele z jęczmionki i wyszły elegancko tylko miałem problem z podawaniem sznurka bo mi pompka szwankuje.
  Siatki jeszcze nie próbowałem bo kupie ją dopiero jak będę robił kiszonkę. A Twoja jak się sprawuje?
  Ja jestem z niej zadowolony! Super prasa ale jak prasowałem siano kiszonkę to mi się zawijał na walcu tym nad podbieraczem i sprzegło stawało! i nie wiem czemu jak jest coś mokrego to czasami się na nim zawinie na tym walcu nad podbieraczem.
  Kolego to nie wina pracy , poprostu twoja nie jest przystosowana do robienia sianokiszonki, na tym wałku co ci się nawija powinna być listwa docinająca, miałem ten sam problem, ale jakoś sam znikł :P . Pytaj się kolegi Luke16 ( chyba taki miał nick ) on mówił że kupi taką listwe ;).
  U mnie chyba jest coś w rodzaju ostrza.
  Mam pytanko, chcę zmniejszyć trochę zgniot w tej prasie ale nie wiem jak możecie coś podpowiedzieć, instrukcje mam po francusku <_<