Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Suszenie kukurydzy

  Przed ostatni zasyp kukurydzy a w suszarni bębnowej pod wiatą ostatni wink.gif

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  no już praktykę masz z "nowa" suszarnia to możesz powdziec jaką ma wydajność?
  Z wilgotności 25% cały cykl wynosi ok 7godzin ale ja robiłem nie więcej jak dwa zasypy dziennie bo najpierw suszyłem w suszarni bębnowej dla obniżenia kosztów ;). Średnia wilgotność koszonej kukurydzy to ok 35% a ostatnio koszona Alvito miała 36% masakra :wacko:
  jaka ladowna jest ta bembnowa??
  Bębnówka jest o ruchu ciągłym przepuszczamy nią 2,5-3t/h i zbija o 10% wilgotność. W tym roku paliliśmy drewnem bo na wiosnę ścięliśmy 10 topoli więc było czym palić ;) W porównaniu ze słomą nie mam mowy o okopceniu chociaż i przy słomie nie jest źle.
  Jak ja uwielbiam fotki z wysokości... :) kawał masz tej chlewni ;)

  P.S. kostką ułożyłeś?
  a do jakiej wilgotności suszysz kuku do przechowywania w silosie? :)
  Tutaj co stoją ciągniki jest płyta betonowa 25cm, a dalej jak się kączy wiata pod którą jest suszarnia bębnowa jest ułożona kostka.
  Suszymy do 15% ale i czasami wyjdzie 13,5% wszystko zależy od odmiany.
  ale to chyba od niedawna? Zapełniłeś z jeden siloś? :)
  Tak kostka ułożona w tym roku a co do zapełnienia jednego silosu to prawie ale żeby kto sobie nie pomyślał, że tylko tyle miałem z 43 ha to dodam że w drugim jest ponad 50 ton, 16 ton jeszcze stoi w suszarni no i świnki już opędzlowały dobrze ponad 30ton. Ogólnie ten rok był marny na kukurydzę bardzo mokra wiosna(ostatni zasiew 25-05) 11 ha mocno podmyła burza miejscami wyrwy były w kolano na drugim polu wiatr przewrócił 50% kukurydzy no i ostatecznie duża wilgotność podczas zbioru spowodowała, że tylko się narobiliśmy a mało zarobiliśmy ;)
  No @ Kizo teraz to szalejesz z magazynami i suszarnią B) pozazdrościć :D Co do kuku to no niestety, nie w tym roku....ojciec jezdił w transport dla znajomego, tydzien przed koszeniem zero deszczu, po skoszeniu okazało sie za ma równo 40% wilgotności <_< zadzwonili do okolicznego skupu i za takie coś zaoferowali mu 18 +VAT :lol: śmiesz poprostu.....no i co, no kolega zostł z tym i świnki karmi ;)