Skocz do zawartości

AGRO-PARK
Photo
***** 2 głosów

Wydarzenie: AGRO-PARK

w Kalendarz rolnika
Dodane przez agrofoto, 03 paź 2014
  • Nie masz uprawnień do dodawania wydarzeń


Wydarzy się 25 paź 2014 poprzez 26 paź 2014

agrofoto

icon
Województwo: lubuskie
Miasto: Lublin
Data: 25 październik - 26 październik


AGRO-PARK to wydarzenie organizowane przez Targi Lublin oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Co roku przyciąga czołowych producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Tegoroczna ekspozycja zapowiada się imponująco. Na powierzchni 12 tys. m2 będzie można zobaczyć maszyny i urządzenia wykorzystywane w procesie uprawy, zbiorów jak i przechowywania plonów, a także te, które dedykowane są gospodarstwom zajmującym się chowem zwierząt.

Formuła targów AGRO-PARK została opracowana tak, by nie tylko zaprezentować bogatą ofertę nowatorskich narzędzi znajdujących zastosowanie w szeroko pojętym rolnictwie, ale także by dostarczyć profesjonalnej wiedzy tym, którzy szukają optymalnych rozwiązań dla swoich gospodarstw.

Organizatorzy przygotowali bogaty pakiet szkoleniowy, podczas którego specjaliści z branży rolniczej podzielą się wiedzą na temat technik uprawy czy hodowli trzody chlewnej i bydła mlecznego.

Podczas targów AGRO PARK, 25 października, poznamy także Rolnika Lubelszczyzny, laureata konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (Departament Rolnictwa i Środowiska) oraz Targi Lublin. Do tegorocznej edycji zgłoszono i zakwalifikowano dwudziestu pięciu gospodarzy (ośmiu hodowców bydła, trzech hodowców trzody chlewnej, pięciu rolników w kategorii roślinnej, czterech rolników w kategorii ogrodniczej, dwóch rolników w kategorii rolnictwa ekologicznego oraz po jednym kandydacie w kategoriach owce i kozy, konie, dróB). Kapituła konkursu poddaje ocenie nie tylko wyniki produkcji, ale także stopień innowacyjności gospodarstwa rolnego oraz umiejętność korzystania z funduszy unijnych.

Drugi dzień targów również dostarczy sporą dawkę emocji za sprawą kolejnej już edycji konkursu „Precyzyjny Gospodarz". Turniej, w którym weryfikacji podlega sprawność prowadzenia ciągnika z przyczepą organizowany jest przez Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.

Tegoroczna edycja targów AGRO-PARK, jak co roku, odbędzie się na terenie Targów Lublin, dysponujących nowoczesną infrastrukturą wystawienniczą, umożliwiającą ekspozycję maszyn do 8 m wysokości, profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz licznymi miejscami parkingowymi. W tym roku, w odpowiedzi na sugestie uczestników wydarzenia, wystawcy zostaną przyporządkowani do poszczególnych grup branżowych zlokalizowanych w odrębnych sektorach: UPRAWA, HODOWLA oraz SADOWNICTWO. Ponadto zostaną wyznaczone ścieżki poruszania się po halach, a zwiedzający otrzymają bezpłatne plany ekspozycji, co ma umożliwić sprawne dotarcie do jej poszczególnych obszarów.


Więcej informacji na:
www.agropark.targi.lublin.pl

Uczestnicy wydarzenia

Użytkownicy, którzy wezmą udział w wydarzeniu

Nie wezmę udziału

31 Użytkowników weźmie udział


Zobacz wszystkich

2 Użytkowników nie weźmie udziału
2 Komentarze

Jest jakiś program konkretny???

25.10.2014 – sobotagodz. 11.00
1. Bioasekuracja – zasadniczy sposób ochrony przed afrykańskim pomorem świń (ASF) oraz innymi chorobami; prof. Zygmunt Pejsak, PIWet Puławy

godz. 13.00
1. Nie pozwól aby chwasty zabrały ci plon!; Adam Paradowski, IOR Poznań

 

26.10.2014 – niedzielagodz. 11.00
1. Wykrywanie i rozpoznawanie istotnych dla stada chorób zakaźnych bydła – BVD, IBR, paratuberkuloza; dr Krzysztof Janeczko UP Wrocław

do autora wydarzenia nie lubuskie tylko lubelskie!!!