Skocz do zawartości

Święto Gęsi
Photo
-----

Wydarzenie: Święto Gęsi

w Kalendarz rolnika
Dodane przez agrofoto, 23 cze 2014
  • Nie masz uprawnień do dodawania wydarzeń


Wydarzy się 20 lip 2014 poprzez 21 lip 2014

agrofoto

icon
Województwo: warmińsko-mazurskie
Miasto: Biskupiec
Data: 20 lipiec - 21 lipiec


Jubileusz obchodzonego już od dziesięciu lat Święta Gęsi odbędzie dzięki współpracy Iławskiego Stowarzyszenia Producentów Gęsi i Wójta Gminy Biskupiec. W organizację imprezy zaangażował się także Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza. Natomiast patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba. Całość sfinansowana została z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.


Jak co roku, również i tym razem, uroczystość będzie miała charakter dwudniowy. Pierwszego dnia w sobotę w godzinach popołudniowych, odbędzie się konferencja naukowa poświęcona promocji gęsiego mięsa. Podczas spotkania prelegenci skupią się na dostarczeniu uczestnikom szczegółowych informacji dotyczących walorów tego gatunku mięsa.


Z kolei w niedzielę Święto Gęsi rozpocznie się w biskupieckim amfiteatrze wraz z wybiciem godziny 10:00. Towarzyszyć mu będzie wystawa urządzeń i maszyn rolniczych.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy znajdą się pokazy kulinarne z gęsiną w roli głównej połączone z degustacją potraw z tego gatunku mięsa. Publiczność będzie mogła wziąć również czynny udział w zabawie pełniąc rolę jury, które będzie miało za zadanie wyłonienie najlepszego dania z gęsi.


Nie zabraknie również gier i zabaw dla najmłodszych. Wszystkie chętne dzieci będą mogły wziąć udział w „Gęsiolandii”, czy stworzyć swoją „wymarzoną gęś”. Na gości czekają również występy artystyczne zespołów regionalnych, a także gwiazda wieczoru – De Mono.


Podczas Jubileuszu Ogólnopolskiego Święta Gęsi obecna będzie również Redakcja Twojego Portalu Rolniczego Gospodarz.pl, która sprawować będzie m.in. patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowem planem imprezy:

Załączone miniaturki

  • plakat_ges2.jpg

Uczestnicy wydarzenia

Użytkownicy, którzy wezmą udział w wydarzeniu

Wezmę udział

Nie wezmę udziału

1 Użytkowników weźmie udział

0 Użytkowników nie weźmie udziału
1 Komentarze

Sorry, ale to jest ulotka z temtego roku.