Skocz do zawartości

Mini galerie feedUroczyste rozstrzygnięcie WIELKIEJ LOTERII EKOPLON

Napisany przez agrofoto, 22 sierpień 2017 · 1255 wyświetleń

10 sierpnia br. w siedzibie Ekoplonu w Grabkach Dużych odbyło się uroczyste zakończenie Wielkiej Loterii dla klientów, którzy zakupili w tym sezonie nawozy lub pasze tej firmy.
...


BIZON -Najpopularniejsze modele

Napisany przez agrofoto, 01 sierpień 2017 · 2466 wyświetleń

31 lipca 2017 roku mija pierwsza rocznica śmierci głównego konstruktora najpopularniejszego polskiego kombajnu. Bolesław Rostowski został nazwany "ojcem Bizona". Kombajn produkowany przez Fabrykę Maszyn Żniwnych w Płocku zyskał przychylność rolników i sławę na całym świecie. 
– Szukaliśmy nazwy, która odzwierciedlałaby siłę, potęgę i wydajność tej olbrzymiej maszyny, więc wymyśliliśmy Bizona, bo to jeden z największych ssaków - opowiadał po latach Rostowski.
 
Pierwszy stworzony bizon posiadał hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego - to była ogromna rzadkość jak na tamte czasy. Do tego centralne sterowanie hydrauliczne układami napędów i regulacji bez potrzeby opuszczania stanowiska kierowniczego, co bardzo pomagało w pracy na polu.
 
Jak podają ówczesne źródła: ziarno było czystsze (powyżej 98,5%), a straty w zbiorach znacznie mniejsze. W 1971 r. rozpoczęła się seryjna produkcja kombajnu. Tysięczny egzemplarz wyprodukowano do 1 maja 1972 r.  Jednak w latach 90-tych wstrzymano jego produkcję.
 ...


Jak skutecznie walczyć z muchami?

Napisany przez agrofoto, 21 lipiec 2017 · 1572 wyświetleń

Mucha domowa to owad, który uprzykrza życie każdemu, bez wyjątku. Problemem nie jest tylko nachalność much, ale również to, że są nosicielami groźnych bakterii chorobotwórczych. O ile człowiek poradzi sobie z uciążliwym owadem, tak zwierzęta już nie. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, że zapewnić komfort i zdrowie naszych zwierząt hodowlanych.


Klika ciekawostek o MTZ Belarus

Napisany przez agrofoto, 14 lipiec 2017 · 4865 wyświetleń

Mińska Fabryka Traktorów została założona 29 maja 1946 i przez 70 lat swego istnienia zakład stał się jednym z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. I aktualnie zatrudnia blisko 20.000 osób. W całej swojej historii, MTZ wyprodukował ponad 3 miliony ciągników, z czego ponad 500 tysięcy zostało dostarczonych do około 100 krajów.


Gdy mleko „leci na łeb, na szyję”

Napisany przez agrofoto, 14 lipiec 2017 · 2473 wyświetleń

Lato nie sprzyja produkcji mleka. Krowa bardzo źle znosi upały. Już temperatura przekraczająca 20 stopni przy wysokiej wilgotności wywołuje u krów stres cieplny, którego następstwem jest spadek produkcji mleka i wiele chorób metabolicznych....


Zarządzanie gospodarstwem może być prostsze

Napisany przez agrofoto, 31 maj 2017 · 2060 wyświetleń

Rolnik musi pamiętać o wielu rzeczach – o przestrzeganiu odpowiednich terminów agrotechnicznych, odpowiednim dawkowaniu nawozów i środków ochrony roślin, planowaniu płodozmianu czy prowadzeniu kartoteki pól. Te wszystkie informacje można przechowywać na kartce, można również w aplikacji służącej do zarządzania gospodarstwem, takiej jak VitalFields....


Nowości w produktach BEDNAR FMT na rok 2017

Napisany przez agrofoto, 07 marzec 2017 · 5119 wyświetleń

Firma BEDNAR FMT jest prężnie rozwijającym się producentem maszyn rolniczych, specjalizującym się w maszynach do uprawy, siewu, nawożenia i rozdrabniania. Dzięki bliskim i silnym relacjom z rolnikami, BEDNAR FMT jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów gdzie projektowane i produkowane są maszyny o wysokiej wartości docenianej przez rolnika. Na 2017 rok wprowadza liczne nowości i innowacje w swojej ofercie. Zobacz najważniejsze z nich.


Nowoczesny system zarządzania stadem

Napisany przez agrofoto, 29 listopad 2016 · 2812 wyświetleń

22-23 listopada odbyło się Spotkanie Klubu Afimilk, organizowane przez firmę Alima-Bis Sp z o.o.


Jak uniknąć strat przy przygotowywaniu kiszonki?

Napisany przez agrofoto, 27 październik 2016 · 3863 wyświetleń

Technologia produkcji kiszonki polega na stworzeniu i utrzymaniu beztlenowego środowiska do przeprowadzenia fermentacji mlekowej. Pamiętaj, że tlen znajdujący się w kiszonce zawsze powoduje straty ekonomiczne! Podpowiadamy, jak ich uniknąć!


VitalFields wprowadza dodatkowe ułatwienia

Napisany przez agrofoto, 17 czerwiec 2016 · 6883 wyświetleń

Coraz więcej użytkowników przekonuje się, że system VitalFields jest niezbędnym narzędziem do planowania codziennej pracy na roli. Ostatnio zostały wprowadzone ulepszenia, które mają pomóc gospodarzom w jeszcze dokładniejszym zarządzaniu czasem i zadaniami. A że żniwa za pasem i prac na polu nie zabraknie, warto przyjrzeć się zmianom w VitalFields.