Skocz do zawartości

Liczy się każde opakowanie feedNa wsi sprzątamy świat – opakowania po środkach ochrony roślin oddajemy do sklepów

Napisany przez PSOR, 14 wrzesień 2017 · 95 wyświetleń
tag sprzątanie świata, śor i 2 więcej...
Na wsi sprzątamy świat – opakowania po środkach ochrony roślin oddajemy do sklepów Jutro w Warszawie odbędzie się finał znanej wszystkim akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. W tym roku tematem przewodnim jest segregowanie odpadów i prawidłowe postępowanie z nimi .

Są takie odpady, których nie wyrzucamy do koszy na śmieci, a zwracamy tam, gdzie je kupiliśmy. Na przykład, opakowania po środkach ochrony roślin, trzykrotnie wypłukane odnosi...


Środki ochrony roślin przez pośrednika? Uważaj na podróbki!

Napisany przez PSOR, 28 sierpień 2017 · 128 wyświetleń
tag środki ochrony roślin, śor
Środki ochrony roślin przez pośrednika? Uważaj na podróbki! Nie daj się skusić niskimi cenami środków ochrony roślin, ofertom na bazarze lub od handlowca wprost z samochodu. To są najprawdopodobniej niebezpieczne i nielegalne podróbki. Zgodnie z obowiązującym prawem środki ochrony roślin można kupować jedynie w zarejestrowanych punktach sprzedaży, otrzymując przy zakupie fakturę VAT lub paragon. Dlac...


Robisz opryski? Oddaj opakowania!

Napisany przez PSOR, w Polskie Zboża, Jęczmień jary 2017 09 maj 2017 · 2434 wyświetleń
tag środki ochrony roślin i 2 więcej...
Robisz opryski? Oddaj opakowania! Maj to miesiąc intensywnych zabiegów mających na celu ochronę upraw przed chorobami i szkodnikami. Po opryskach zostają w gospodarstwie duże ilości opakowań po środkach ochrony roślin. Pamiętaj, masz obowiązek oddać je do sklepu!

Dlaczego?
Opakowania po środkach ochrony roślin klasyfikowane są jako „opakowania po substancjach niebezpiecznych” i z...


Sprawdź, za co możesz mieć zmniejszone dopłaty!

Napisany przez PSOR, 04 kwiecień 2017 · 7185 wyświetleń
tag środki ochrony roślin, opakowanie i 2 więcej...
Sprawdź, za co możesz mieć zmniejszone dopłaty! Brak zwrotu pustych opakowań po środkach ochrony roślin do punktu sprzedaży może skutkować zmniejszeniem dopłat unijnych - w tym dopłat rolno-środowiskowych, rolno-środowiskowo-klimatycznych, z tytułu rolnictwa ekologicznego, zalesiania lub ONW!

Rolnicy są zobowiązani prawem do zwrotu opakowań po wykorzystanych środkach ochrony roślin do sklepów i hu...


Dzięki temu prostemu zabiegowi zaoszczędzisz nawet 5% środków ochrony roślin!

Napisany przez PSOR, 02 marzec 2017 · 4574 wyświetleń
tag środki ochrony roślin, opakowania i 1 więcej...
Dzięki temu prostemu zabiegowi zaoszczędzisz nawet 5% środków ochrony roślin! Nowy sezon nadchodzi. Przygotowując się do pracy ze środkami ochrony roślin pamiętaj, aby wpłukać opakowania po wykorzystanym środku. Dlaczego?

Nawet do 5% środka ochrony roślin osadza się na ściankach opakowania. Opłaca się to wykorzystać! Dlatego, zanim oddasz opakowanie do sklepu, dokładnie je wypłucz.

Trzykrotnie wypłukanie opakowania zwróć do...


W lutym liczy się każde opakowanie!

Napisany przez PSOR, 06 luty 2017 · 1075 wyświetleń
tag środki ochrony roślin, opakowania i 3 więcej...
W lutym liczy się każde opakowanie! Nowy sezon już tuż tuż. Kupujesz nasiona, środki ochrony roślin, planujesz uprawy. A czy wiesz jak pozbyć się opakowań po środkach ochrony roślin, zużytych w zeszłym roku, we właściwy sposób?

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, wychodząc naprzeciw potrzebom rolnik ó w i sadowników, stworzyło System Zbió rki Opakowań PSOR. System PSOR umoż...


W styczniu liczy się każde opakowanie!

Napisany przez PSOR, w Polskie Zboża, Aktualności AgroFoto 13 styczeń 2017 · 807 wyświetleń
tag opakowania, opakowanie i 5 więcej...
W styczniu liczy się każde opakowanie! Styczeń to czas przygotowań do nowego sezonu. Z pewnością poświęcasz wiele czasu na przegląd maszyn i porządki w gospodarstwie. Po przeprowadzonych w zeszłym roku opryskach zostały Ci puste opakowania. Czy wiesz, jak się ich prawidłowo pozbyć?

W ramach Systemu PSOR każdy rolnik może oddać opakowania do sklepów ze środkami ochrony roślin. Prowadzący tak...