Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważna jest odmiana

Napisany przez agrofoto, 06 sierpień 2015 · 4801 wyświetleń

Badania wykazują, że nasiona kwalifikowane pozwalają uzyskać plon wyższy o około 10–20% w porównaniu z plantacjami założonymi na bazie niekwalifikowanego materiału siewnego. Bezpiecznym, i w ogólnym rozrachunku tańszym, rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kwalifikowany materiał siewny od solidnego i sprawdzonego producenta.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Optymalizacja uprawy dzięki znanym parametrom siewnym i profesjonalnemu zaprawieniu nasion gwarantuje nie tylko właściwą obsadę, niższe zagrożenie chorobami oraz równomierne wschody, rozwój i dojrzewanie roślin, ale również łatwiejsze prowadzenie plantacji. Zaprawa od profesjonalnego producenta to także lepsza zaprawa, a co za tym idzie lepsze pokrycie i ochrona wschodów.

 

Ważne jest, że w trakcie czyszczenia i zaprawiania nasion usuwane są przenoszone wraz z nimi choroby, takie jak pleśń śniegowa; zgorzel siewek i fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła; pasiastość liści; septorioza plew; śnieć cuchnąca, karłowa i gładka oraz głownia zwarta, pyląca i pyłkowa. Warto zatem zainwestować w sprawdzony materiał kwalifikowany od renomowanego producenta.

 

Proces zaprawiania nasion w Top Farms Nasiona jest kontrolowany w zagranicznych laboratoriach Syngenta pod kątem jakości zaprawiania (czyli stopnia pokrycia zaprawą) i zawartości pyłu. Stopień pokrycia zaprawą jest bardzo istotny, ponieważ zbyt mała ilość zaprawy jest oczywiście nieskuteczna, a zbyt duże pokrycie także negatywnie wpływa na rośliny.