Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kwalifikowany materiał siewny się opłaca!

Napisany przez agrofoto, 04 sierpień 2015 · 4834 wyświetleń

Zaprawianie nasion jest bardzo skutecznym, oszczędnym i bezpiecznym dla środowiska zabiegiem chemicznym ochrony roślin. Nanoszenie preparatu w formie rozpuszczonej w wodzie zaprawy na nasiona umożliwia ich ochronę zarówno przed chorobami występującymi w glebie, jak i tymi przenoszonymi z ziarna. Chroni także przed szkodnikami zagrażającymi roślinom w początkowych fazach ich rozwoju (mszyce i skoczki).



Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów






Rolnicy zdają sobie sprawę, że zaprawianie materiału siewnego pozwala uniknąć wielu zagrożeń mogących wpłynąć zarówno na wysokość, jak i jakość plonów. Muszą jednak stanąć przed ważnym wyborem – zaprawiać samodzielnie czy zaopatrzyć się w kwalifikowany materiał siewny u sprawdzonego producenta?

 

W czasach gospodarki rynkowej zadaniem właścicieli gospodarstw rolnych jest nie tylko troska o uprawę, ale także ścisła kontrola finansów. Nie mając wpływu na ceny zbóż w skupie, analizują każdą złotówkę wydawaną na środki do produkcji rolnej, jednocześnie dążąc do realizacji zamierzonego celu, jakim jest zysk.