Skocz do zawartości


Zdjęcie

W nowe odmiany warto inwestować!

Napisany przez agrofoto, 21 lipiec 2015 · 4534 wyświetleń

Produkcja dobrej jakości kwalifikowanego materiału siewnego zbóż jest procesem skomplikowanym, pracochłonnym i kosztownym (chociażby z uwagi na bardzo drogi sprzęt do czyszczenia i zaprawiania oraz konieczność magazynowania ziarna). W dodatku nie każdy jest w stanie dobrze go przygotować. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zatem zaopatrzenie się w ziarno do siewu przygotowane przez specjalistyczne firmy.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego należy rozpocząć od wyboru odpowiedniej odmiany. Genetyka roślin z roku na rok osiąga wyższy poziom. Rozwój w rolnictwie nie dotyczy tylko maszyn do uprawy i zbioru, ale także postępu biologicznego różnych gatunków i odmian roślin uprawnych.

 

Na przestrzeni ostatnich 20 lat poziom plonowania nowo rejestrowanych odmian pszenicy ozimej zwiększył się blisko 2-krotnie. Co roku hodowcy rejestrują odmiany, które charakteryzują się wyższym poziomem plonowania, ale i podwyższonymi cechami użytkowymi, na przykład zwiększoną odpornością na choroby, wyleganie czy porastanie ziarna w kłosie. Wprowadzanie nowych odmian do uprawy w gospodarstwach rolnych daje szansę uzyskania wysokiego plonu o pożądanej jakości spełniającej wymagania rynku. Dla rolników wysiewanie nowych odmian jest po prostu opłacalne!

Nowe odmiany bardzo często się sprawdzają, są lepsze od poprzednich. Mój tato również inwestuje w nie i teraz czeka na rezultaty, pogoda jaka jest, taka jest, ale na to nie ma się wpływu.

  • Raportuj