Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zuptor wzmacnia swoją pozycję na rynku silosów

Napisany przez agrofoto, 02 lipiec 2015 · 5332 wyświetleń

W nowoczesnych gospodarstwach rolnych jednym z czynników, który może mieć wpływ na jakość zbiorów, a co za tym idzie na zyski, są niewątpliwie narzędzia i maszyny ułatwiające uprawę i zbiór plonów. Jednak po zebraniu zboża, bardzo ważną kwestią jest jego odpowiednie przechowywanie, tak aby jak najdłużej utrzymać najlepsze właściwości oraz nie spowodować strat podczas magazynowania.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

5 slajdów


Dlatego też firma Zuptor, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom, wzbogaciła swoją dotychczasową ofertę silosów o kilka nowych produktów. Są to przede wszystkim silosy tkaninowe oraz silosy z włókna szklanego, które z pewnością sprawdzą się zarówno w małych i średnich gospodarstwach rolnych, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Silosy tego typu przeznaczone są do przechowywania wszelkiego rodzaju zbóż, pasz oraz śrutu.

 

Silosy tkaninowe

Silosy tkaninowe to niezwykle wygodne, a przy tym tanie rozwiązanie, do zastosowania wewnątrz budynku. Ich zaletą są niewielkie gabaryty oraz bardzo prosty montaż. Oddychający i trwały materiał z włókna poliestrowego, z których są wykonane, sprawi, że magazynowany w nich surowiec będzie miał najwyższą jakość, bez śladów pleśni oraz zbrylania. Co istotne, użyta do produkcji tkanina jest przejrzysta, co zapewnia stałą kontrolę poziomu zawartości. Silosy dostępne są w różnych rozmiarach, mieszczące od 1 do 9 ton surowca.

 

Silosy z włókna szklanego

Silosy z włókna szklanego natomiast charakteryzują się wysokim poziomem higieny i bezpieczeństwa oraz doskonałą izolacją termiczną, co zmniejsza ryzyko pleśni i chorób. Są odporne na korozję i promieniowanie UV, dzięki czemu mogą być użytkowane nawet przez 30 lat. Ich gładkie wnętrze gwarantuje równomierny i szybki wyładunek, a umieszczone w ścianie okno umożliwia podgląd ilości surowca. Silosy ofertowane przez firmę ZUPTOR są dodatkowo wzmacniane od wewnątrz co wpływa na ich dużą wytrzymałość mechaniczną. Ładowność silosów jest różnorodna, od 2 do 30 ton, w zależności od potrzeb.

Zuptor specjalizuje się również w projektowaniu, produkcji i montażu metalowych silosów zbożowych i paszowych, które wyróżnia podwójna ściana blachy. Firma jest też dystrybutorem i sprzedawcą produktów znanej niemieckiej firmy Petkus.

Zuptor.com.pl