Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowoczesny wymiar ochrony na poletkach doświadczalnych Bayer 2015

Napisany przez agrofoto, 01 lipiec 2015 · 3586 wyświetleń

Coroczne spotkanie polowe dla dziennikarzy rolniczych, podczas którego specjaliści firmy Bayer CropScience zaprezentowali poletka pokazowe, najnowocześniejsze rozwiązania w ochronie upraw polowych oraz nowości nasienne, w tym roku odbyło się 22 czerwca w Sławkowie (woj. kujawsko-pomorskie).Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Prywatne Gospodarstwo Rolne Andrzeja i Romualda Wiśniewskich w Sławkowie, które 22 czerwca br. gościło dziennikarzy rolniczych w ramach corocznego spotkania organizowanego przez firmę Bayer CropScience, to przykład nowocześnie zarządzanego gospodarstwa. Na blisko 600 hektarach wzorowo prowadzone są uprawy, w które świetnie wpisują się technologie kierowane do sektora rolniczego przez firmę Bayer CropScience. Ojciec i syn na swoich polach hodują pszenicę, rzepak, buraki cukrowe, buraki ćwikłowe, cebulę i kukurydzę. W obrębie ich gospodarstwa mieści się również Centrum Doradztwa Technicznego (CDT) firmy Bayer CropScience.

 

W wyznaczaniu optymalnych dla gospodarstwa terminów zabiegów bardzo pomocna jest zainstalowana na jego terenie stacja meteorologiczna, a także wskazówki, które właściciele otrzymują między innymi od Wojciecha Karasia, pracownika Działu Rozwoju firmy Bayer CropScience w Polsce Północno-Wschodniej, do którego obowiązków należy chociażby doświadczalnictwo rejestracyjne, a także koordynowanie prowadzonymi tutaj doświadczeniami.