Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co PROW 2014–2020 oferuje grupom producentów rolnych?

Napisany przez agrofoto, 02 lipiec 2015 · 4329 wyświetleń

W ramach najnowszego działania PROW na okres 2014–2020 grupy producentów rolnych będą mogły ponownie ubiegać się o pomoc finansową. Dzięki działaniu „Tworzenie grup i organizacji producentów w rolnictwie i leśnictwie” możliwe będzie otrzymanie nawet 100 tys. euro za każdy rok działalności grupy.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Podobnie jak we wcześniejszych latach również w PROW 2014–2020 grupy producentów rolnych będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w ramach działania „Tworzenie grup i organizacji producentów w rolnictwie i leśnictwie”.
 
Kancelaria Prawna Żydek & Pliszka sp.j. podaje, że przyznane wsparcie, tak jak miało to miejsce w przypadku analogicznego działania „Grupy producentów rolnych” objętego PROW 2007–2013, będzie stanowiło procentowy ryczałt od wartości przychodów netto ze sprzedaży produktów lub grup produktów, wytworzonych w gospodarstwach rolnych członków i sprzedanych odbiorcom niebędącym członkami grupy producentów rolnych. Również okres przyznawania wsparcia, tj. maksymalnie 5 lat od dnia rejestracji takiej grupy, pozostaje bez zmian.
 
Działanie „Tworzenie grup i organizacji producentów w rolnictwie i leśnictwie” będzie niosło jednak pewne zmiany. Nie tylko w kwestii wysokości kwot pomocy finansowej, ale także formalności związanych z zakładaniem rzeczonych grup (nastąpiła na przykład zmiana organów odpowiedzialnych za nadanie im odpowiedniego statusu).

Nie rozumiem jednego zapisu mianowicie cytuję "Wsparcia nie można otrzymać na tworzenie grup producentów zajmujących się hodowlą drobiu, wyrobami z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz grup działających w sektorze owoców i warzyw."

  • Raportuj