Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po raz kolejny młodzi rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie

Napisany przez agrofoto, 30 czerwiec 2015 · 6134 wyświetleń

PROW 2014–2020 w ramach programów wspierających rozwój gospodarstw i działalności gospodarczej przewiduje znane już z poprzednich lat działanie „Premie dla młodych rolników”, skierowane do osób poniżej 40. roku życia, które po raz pierwszy rozpoczęły prowadzenie gospodarstwa rolnego.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Zgodnie z zapewnieniami ministra rolnictwa PROW 2014–2020 zostanie uruchomiony w drugiej połowie 2015 roku. W jego obrębie w ramach programów wspierających rozwój gospodarstw i działalności gospodarczej planowane jest znane już z poprzednich lat działanie „Premie dla młodych rolników”.

 

Niestety, tak jak w przypadku innych działań przewidzianych w PROW 2014–2020, nie opublikowano jeszcze nawet projektów stosownych rozporządzeń. Regulacje zawarte w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 zaakceptowanym przez Komisję Europejską w grudniu 2014 roku pozwoliły Kancelarii Prawnej Żydek & Pliszka sp.j. opisać ramy programu, a przede wszystkim wskazać kryteria określające możliwość ubiegania się o pomoc z działania „Premie dla młodych rolników”.
 

ciekawe kto zdobedzie punkty? to jakies chore co wymyslili

  • Raportuj

Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?

  • Raportuj