Skocz do zawartości


Zdjęcie

Herbicyd do zastosowań przedżniwnych najnowszej generacji

Napisany przez agrofoto, 24 czerwiec 2015 · 5635 wyświetleń

Rzepak należy do roślin bardzo wrażliwych na zachwaszczenia. Zmuszony do konkurowania z intruzami o wodę i środki pokarmowe, wyraźnie obniża swoje plonowanie. Zastosowanie odpowiedniego herbicydu przedżniwnego umożliwi jednak bardziej efektywne zaplanowanie żniw, ich przyśpieszenie, a nawet polepszenie parametrów zbieranego ziarna. Pozwoli to jednocześnie zredukować nakłady i zwiększyć zyski.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

8 slajdów


W branży rolniczej powszechnie wiadomo, że rzepak należy do roślin wrażliwych na konkurencję z chwastami o wodę i środki pokarmowe. Jeśli nie zostaną zastosowane odpowiednie preparaty zwalczające niepożądanych intruzów, uprawa rzepaku wyraźnie obniży swój plon.

 

Prawidłowa agrotechnika wymaga, aby chwasty w uprawie rzepaku zostały zwalczone już na samym początku wegetacji, czyli jesienią, jednak termin ten nie zawsze jest przestrzegany. Ponadto zdarza się, że niechciane gatunki roślin pojawią się na plantacjach, w obrębie których jesienią zostały wykonane zabiegi ochrony roślin. Na skutek niewłaściwego doboru środków do spodziewanego zachwaszczenia, złych warunków atmosferycznych, ale też coraz częściej stosowanych uproszczeń w zabiegach uprawowych chwasty będą w stanie przetrwać jesień i okres zimowy, a następnie dzięki swoim zdolnościom konkurencyjnym rozwinąć się wiosną szybciej od roślin uprawnych.

 

Z pomocą przychodzi firma Monsanto z najnowszej generacji herbicydem – Roundup Flex 480. Roundup Flex 480 to preparat o bardzo szerokim zakresie zastosowań, polecany między innymi do użycia przedżniwnego w uprawach rzepaku, ale także pszenicy. Umożliwia on bardziej efektywne planowanie żniw i ich przyśpieszenie. Wpływa również na polepszenie parametrów zbieranego ziarna.

czy były przeprowadzane jakieś badania i sa wyniki?

  • Raportuj